Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Český Krumlov podpoří rodiny s dětmi a seniory

Český Krumlov podpoří rodiny s dětmi a seniory

Českokrumlovští zastupitelé rozhodli o zapojení města do dotačního programu My v tom Jihočechy nenecháme, který spočívá v jednorázovém finančním příspěvku pro rodiny s dětmi a seniory.

Český Krumlov
16. září 2022 - 07:30

Český Krumlov podpoří rodiny s dětmi a seniory jednorázovým finančním příspěvkem. Žádosti o příspěvek bude městský úřad přijímat od 1. října do 30. listopadu 2022.

V rámci dotačního programu My v tom Jihočechy nenecháme II, který vyhlásil Jihočeský kraj, bude město Český Krumlov vyplácet příspěvek občanům jako jednorázovou podporu v aktuální ekonomické krizi. Dotace se týká rodin s dětmi do dovršení 3 let, rodin s dětmi pobírajícími příspěvek na péči do 8 let a osob, které pobírají starobní, invalidní a vdovské/vdovecké důchody při splnění dalších podmínek.

Výše podpory na dítě činí 4 tisíce korun za podmínky, že čistý měsíční příjem v rodině není více než 13 tisíc korun na osobu. 4 tisíce korun je také částka pro důchodce, kteří žijí samostatně a jejichž příjem je maximálně 16 tisíc korun. Pokud žijí důchodci ve společné domácnosti, činí výše podpory 3 000 Kč na každého člena. Zde je podmínka výše čistého měsíčního příjmu na jednoho člena této domácnosti 12 tisíc korun. Tato jednorázová podpora se týká pouze lidí s trvalým pobytem na území města.

„Město všechny přiznané podpory předfinancuje ze svého rozpočtu a následně získá zpětně část dotace od Jihočeského kraje. U dotace určené pro poživatele starobních a invalidních důchodů bude polovinu dotace hradit město ze svého rozpočtu,“ říká starosta Dalibor Carda.

Žádosti lze podávat osobně na Městském úřadu na Odboru sociálních věcí a zdravotnictví od 1. října do 30. listopadu 2022, a to vždy v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 hodin. Žádosti musí být podané na předepsaném formuláři města, který bude k dispozici na webu v příštím týdnu. S dotazy se mohou obyvatelé obracet také na infolinku na tel: 778 711 847.  

Český Krumlov láká na Dny evropského dědictví

Veškeré informace a detailní podmínky pro získání příspěvku jsou k dispozici na webu města.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí Městského úřadu Český Krumlov.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)