Svátek má: Martina

Zprávy

Velikost textu:

Kdo je vrah z Las Vegas? Penzista, bývalý letec, syn lupiče…

Kdo je vrah z Las Vegas? Penzista, bývalý letec, syn lupiče…

64letý Stephen Paddock zastřelil téměř 60 osob a zranil asi 500 lidí a byl nalezen mrtvý v hotelovém pokoji.

Stephen Paddock a jeho partnerka Marilou Danleyová
2. října 2017 - 20:22

Zatím není známo, co bylo příčinou tohoto zločinu. I když se k útoku přihlásil  Islámský stát, tak FBI vyloučila  spojení útočníka s mezinárodními teroristickými skupinami.

Stephen Paddock měl licenci k lovu, byl licencovaný pilot, sousedé ho znali jako klidného důchodce. On a jeho partnerka žili jen 90 minut od Las Vegas v Mesquite. Pár patřil do  malé, uzavřené komunity. Podmínkou příslušnosti je odpovídající věk - minimálně 55 let. Děti nemohou žít v této komunitě. K dispozici je zde golfové hřiště, bazény a relaxační centrum s posilovnou. Jeho 62letá partnerka Marilou Danleyová byla zadržena. Paddock pracoval tři roky jako interní auditor v Lockheed Martin a staral se o část obytných budov v Mesquite v Texasu. Vlastnil  také dvě letadla.

Je zajímavé, že otec útočníka Benjamin Hoskins Paddock byl v roce 1969 na seznamu nejhledanějších lidí FBI. Důvodem bylo útěk z vězení, kde byl odsouzen za sérii bankovních  loupeží. Nakonec byl dopaden o 9 let později. Benjamin Hoskins Paddock byl diagnostikován jako psychopat se sebevražednými tendencemi.

Bratr Erick Paddock řekl, že neměl tušení, jak by Stephen mohl získat automatické zbraně. "Měl několik pušek, ale byly to všechny legálně držené zbraně... mohl mít dlouhou zbraň, ale měl ji držel bezpečně uloženou," vysvětloval Eric. Také uvedl, že život jeho bratra je jako otevřená kniha, neboť veškeré informace o něm lze nalézt ve veřejném rejstříku. Neměl žádné  zvláštní náboženské a politické vztahy.

(rp,prvnizpravy.cz,wprost,foto:twitter)