Svátek má: Doubravka

Komentáře

Jan Skopeček

politik (ODS)

Daňové návrhy ČSSD jsou pro ODS nepřijatelné

Návrhy místopředsedy ČSSD Milana Chovance na zvýšení daně z příjmu právnických osob a zavedení korporátní daně jsou pro ODS naprosto nepřijatelné.

Návrhy ČSSD na zvýšení daně z příjmu právnických osob a zavedení korporátní daně by měly  jednoznačně a hlasitě odmítnout i další relevantní politické strany, které si nepřejí vyděsit stávající i potencionální investory v České republice.

Je svobodnou volbou ČSSD, že si po volebním neúspěchu vybírá cestu ještě více doleva. Podobné návrhy však ohrožují prosperitu státu nejen při jejich samotném zavedení, ale zneklidňují podnikatelské prostředí a investory už jen z toho důvodu, že o nich nejsilnější vládní strana nahlas uvažuje. Česká republika nepotřebuje vyšší daně, ale méně marnotratné a rozhazovačné vládní politiky.

Vládní představitelé by měli místo neustálých návrhů na komplikaci daňového systému přijít s návrhy na jeho zjednodušení. Jenom jednoduchý daňový systém a nízké daně povedou ke zlepšení podnikatelského prostředí v České republice.

Jan Skopeček