Svátek má: Ilona

Komentáře

Jan Skopeček

politik (ODS)

Ke kandidatuře Andreje Babiše v podzimních volbách

Středočeská organizace hnutí ANO dnes představila kandidátku do voleb do Poslanecké sněmovny s jedním velkým překvapením.

Andrej Babiš na ní oproti svým původním prohlášením a slibům nefiguruje na posledním místě, ale na místě prvním. Je už to zkrátka tradiční politik, který mění své pozice na kandidátce stejně, jako Bohuslav Sobotka mění rozhodnutí o demisi či změnách vlády.

Andrej Babiš a jím vlastněné hnutí ANO toho mají s Bohuslavem Sobotkou a jeho ČSSD ale společného mnohem více. Přes jejich dnešní osobní antipatie nesmíme zapomenout, že tu celé poslední roky, ruku v ruce ve společné vládě, přinášeli občanům ČR více regulací, byrokracie a šmírovacích opatření, která jdou proti svobodě a nedotknutelnosti soukromí. Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka za stafáže lidovců vyhlásili válku drobným živnostníkům, ze kterých udělali před zbylou veřejností sprosté podezřelé z masivního neplacení daní, aby se záhy ukázalo, že s vyhýbáním se daňovým povinnostem má problém sám nositel zbytečného projektu EET.

Jsou to ANO s ČSSD a KDU-ČSL, kteří ve vládě nevyužili dobrého ekonomického období k tolik potřebným změnám v penzijním, zdravotním a dalších systémech, které budou vzhledem ke stárnutí obyvatel dlouhodobě neufinancovatelné.   

Mít štěstí vládnout v době růstu není zásluha nikoho ze současné vlády. Věřím, že to voliči ve Středočeském kraji hnutí ANO, ČSSD a KDU-ČSL za jejich společná socialistická vládní rozhodnutí a opatření na podzim ve volbách spočítají.

Jan Skopeček