Svátek má: Ilona

Komentáře

Jan Skopeček

politik (ODS)

Mlha o rozpočtových úspěších vlády se začíná rozpouštět

Podle posledních informací nového ministra financí Ivana Pilného je situace kolem rozpočtu hrozivá a bude těžké udržet i plánovaný deficit ve výši 50 mld. Kč.

Je to jasná obžaloba současné vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Je to tristní výsledek rozpočtové politiky současné vlády a prohospodaření více jak tří let dobrého ekonomického počasí pro systémové změny. Platí, že jakmile Andrej Babiš opustil ministerstvo financí a přestal pouštět marketingovou mlhu o svých úspěších, tak se realita ukázala v jiných barvách. Rozpočtový zázrak se nekoná - to jen v minulém roce natekly evropské peníze, ale dnes je státní kasa prázdná a hlavní ambicí ministra financí je aspoň schodky nezvyšovat.

A to se chlubíme vysokým růstem, chlubíme se lepším výběrem daní a chlubíme se nejnižší nezaměstnaností. Lidé z toho nemají prakticky nic a ministr financí prý nechce tempo zadlužovaní zvyšovat. Nikoliv snižovat, on jenom nechce zvyšovat tempo zadlužování. V jednom z nejpříznivějších období, jaké Česká republika zažila.

Jan Skopeček