Svátek má: Jiří

Komentáře

Jak to vidím já

Novela o bezpečnosti v ČR do druhého čtení, to je dobrá práva

Jana Černochová

poslankyně PSP ČR(ODS)
Poslanecká sněmovna projednala v prvním čtení poslanecký návrh novely ústavního zákona o bezpečnosti České republiky, který by měl do ústavního pořádku zakotvit právo legálně nabývat a držet zbraň.

Novela o bezpečnosti v ČR do druhého čtení, to je dobrá práva

Jsem ráda, že se i přesto, že se vládní poslanci v minulém týdnu většinově postavili proti mému návrhu na přednostní projednání této normy, podařilo se zařadit tento bod na jednání již nyní. Rovněž vítám, že Poslanecká sněmovna  schválila můj návrh na zkrácení lhůty na projednání tohoto zákona mezi prvním a druhým čtením. Tento krok umožní, aby byla novela schválena ještě v aktuálním volebním období.

ODS jednoznačně podporuje schválení tohoto zákona coby jasné deklarace toho, že Česká republika respektuje práva legálních střelců. Proto jsme připraveni vyvinout veškeré úsilí pro to, aby byl co nejdříve schválen.

Jana Černochová

Profil autora  Všechny články autora

Naši vojáci v zahraničních misích si zaslouží dík a uznání

Jana Černochová 

30.červen 2016
Poslanecká sněmovna projednala mandát pro působení našich vojáků v zahraničních operacích v nadcházejících dvou letech.

Přijetí evropské směrnice o zbraních je neúspěch české vlády

Jana Černochová 

12.červen 2016
Rada ministrů vnitra zemí EU dnes i přes značný odpor z mnoha členských států a ze strany odborné veřejnosti schválila návrh novelizace evropské směrnice o zbraních.

Zákon o zbraních je dalším zásahem vlády do soukromí

Jana Černochová 

8.květen 2016
Vládní koalice v Poslanecké sněmovně v rámci schvalování novely zákona o zbraních a střelivu prosadila novou pravomoc policie k prolomení domovní svobody legálních držitelů zbraní za účelem zadržení zbraně v případě tzv. důvodného podezření ze změny psychického stavu.