Svátek má: Doubravka

Komentáře

Jan Skopeček

politik (ODS)

Skokový nárůst ceny podzemní vody poškodí občany

ODS odmítá skokový nárůst ceny podzemní vody, neboť je to krok nesystémový a nejvíce by na něj doplatili občané. Nevedl by navíc ani k potřebným investicím do údržby a rozvoje vodohospodářské infrastruktury.


„O plánovaném zdražování čerpání podzemní i povrchové vody víme již delší dobu. Proti plánu vlády jsme se ohradili a jako jedno z klíčových témat jsme jej zařadili i do našeho volebního programu. Neproběhla žádná odborná debata, což dokazuje i záporný postoj odborů vodovodů a kanalizací. ČSSD si až nyní zřejmě uvědomila, že i mezi zahrádkáři jsou voliči, a tak nyní populisticky odvolává, co dříve schvalovala,“ říká Martin Kupka, kandidát na hejtmana za ODS ve Středočeském kraji.

 „Celá situace opět ukazuje na nekompetentnost ministrů za ANO. Konkrétně pan ministr životního prostředí Brabec všude tvrdí, že cenu vody je potřeba zvednout i proto, aby se s ní neplýtvalo. To by bylo hezké, kdybychom na tom se spotřebou vody nebyli nejlépe v Evropě, hned za pobaltskými státy. Ve vládě zjevně pravá ruka neví, co dělá levá,“ konstatuje ekonomický expert ODS Jan Skopeček.