Svátek má: Zita

Komentáře

Jan Skopeček

politik (ODS)

Vyjádření ministryně Novákové k cenám mobilních dat je nehorázné

Vyjádření ministryně Novákové k cenám mobilních dat je nehorázné, naprosto nekompetentní a působí směšně.

Rychlá a dostupná data jsou základem pro to, aby se Česká republika posunula v oblasti digitalizace státu a rozvoji online služeb. Úkolem člena vlády je zajistit, aby občané měli k těmto dostupným datům přístup, nikoli hájit cenovou politiku operátorů.

Paní ministryně by především měla usilovat o co nejrychlejší vypsání aukčního řízení na nového mobilního operátora. Posílení konkurenčního boje a příchod nového hráče na český trh je nejlepší cesta, jak přispět ke snížení cen mobilního telefonování a mobilních dat pro české spotřebitele. Na to by se ministerstvo a ČTÚ měly zaměřit na prvním místě, připravit co nejrozumnější podmínky a celý výběr urychlit.

Šéf hnutí ANO opakovaně prohlašuje, jak se chce zastávat lidí. Stejně jako v jiných oblastech i tady jen naplňuje starý známý pojem ‚slibotechna‘. Občané v ČR si zaslouží, aby ceny mobilních dat byly srovnatelné s okolními zeměmi. Vyzýváme paní ministryni, aby jasně řekla, kdy se aukční řízení uskuteční a kdy český trh otevře novému operátorovi.

Jan Skopeček