Svátek má: Zita

Komentáře

Jan Skopeček

politik (ODS)

Výroky ministryně Novákové považuji za skandální

Výroky vůči podnikatelům ze strany paní ministryně průmyslu a obchodu Novákové, která by se z titulu svého resortu měla podnikatelů primárně zastávat, považuji za skandální, nepravdivé a nepatřičné.

Drtivá většina našich podnikatelů je slušná a poctivá.  

Dotace podnikatelským subjektům považuji obecně za zlo. Jsou nespravedlivé, křiví tržní prostředí, vytvářejí konkurenční výhody nezaložené na větší efektivitě či podnikatelském umu a hlavně vytvářejí prostor pro korupci. To ale neznamená, že podnikatele, kteří o ně racionálně usilují, je možné šmahem označit za podvodníky. Jsem přesvědčen, že většina podnikatelů čerpá dotace v souladu s právem a podmínkami dotace.

Celé hnutí ANO by konečně mělo přestat dělat z podnikatelů největší zločince v naší zemi. Začalo to rétorikou vůči živnostníkům při schvalování EET, kdy se vytvořil dojem, že všichni krátí tržby a neplatí daně. Dnes je jasné, že útoky na podnikatele ze strany hnutí ANO pokračují i s jejich novou vládou. ODS tuto rétoriku zásadně odmítá, nezastupitelné role podnikatelů pro ekonomický rozvoj naší země si vážíme a vyzýváme ostatní politické subjekty, aby s negativistickou rétorikou vůči podnikatelům skončily.  

Je čas napravovat škody a vracet podnikání a podnikatelům společenskou úctu, kterou si zaslouží. Od paní ministryně průmyslu a obchodu by měla zaznít vůči podnikatelům omluva. Věřím také, že bude paní ministryně Nováková hlavní osobou ve vládě, která bude usilovat a tlačit na rušení dotací pro podnikatelské subjekty, a bude tak systémově snižovat prostor pro korupci.

Jan Skopeček