Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Obec Temelín dál rozšiřuje sportovní areál

Obec Temelín dál rozšiřuje sportovní areál

Posilovna pod širým nebem je volně přístupná, osmi sty tisíci korunami na ni přispěla Nadace ČEZ.

Workoutové hřiště
3. července 2020 - 07:30
(Komerční sdělení)

Fotbalový trávník se špičkovými parametry a zázemím, tenisový kurt s umělým povrchem, řada dětských herních prvků a nově i workoutové hřiště určené pro všechny věkové kategorie. Tak nyní vypadá sportovní areál obce Temelín, ležící téměř ve stínu chladicích věží stejnojmenné jaderné elektrárny.

Sportovní zázemí závidí obci, která má i s přidruženými částmi přibližně 800 obyvatel, i výrazně větší sídla. Nové workoutové hřiště má sloužit jak přímo k posilování, tak zlepšování kondice lidí, kteří běžně nesportují. Otevřené bude neustále, pro všechny, bez ohledu na denní dobu.

„Netajíme se tím, že využíváme toho, že na našem katastru leží jaderná elektrárna. A chceme, aby z toho měli užitek všichni. V tomto případě nejen sportovci, ale i děti a třeba lidé, kteří se budou chtít protáhnout po práci,“ vysvětluje starosta obce Josef Váca.

Posilovna pod širým nebem, kde lidé především pracují s vahou vlastního těla, je součástí stále rozvíjeného areálu na okraji obce, mezi běžnou zástavbou a stejnojmennou elektrárnou. Právě jejím prostřednictvím proudí do rozpočtu příspěvky na podobná zařízení.

„Dlouhodobě razíme zásadu, že jsme dobrými sousedy a toto je jeden z příkladů. Navíc na opravdu unikátním místě, odkud je možné při cvičení pozorovat jeden ze dvou největších českých energetických zdrojů,“ dodává vedoucí útvaru jaderná komunikace Petr Šuleř.


Rozvoj sportovního areálu letos není poslední zdejší investicí. Obec kromě jiného dokončuje rozsáhlou rekonstrukci místního úřadu. S podporou společnosti ČEZ má zároveň v kalendáři řadu sportovních, kulturních a společenských akcí pod názvem Oranžový rok.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:ete,p.šuleř)