Svátek má: Oldřiška

Regiony

Velikost textu:

Městská knihovna Tábor v listopadu zavře kvůli nutným opravám

Městská knihovna Tábor v listopadu zavře kvůli nutným opravám

Ředitelka Městské knihovny Tábor Eva Měřínská upozorňuje, že hlavní budova v Jiráskově ulici bude od 2. do 16.listopadu 2019 uzavřena z důvodu stavebních prací uvnitř knihovny.

Knihovna
29. října 2019 - 07:30

Tyto opravy se uskuteční v přízemí knihovny, budou se týkat především toalet a dalších přilehlých čtenářských prostor. Během těchto čtrnácti dnů nebude možno využívat žádné služby knihovny. Ovšem veškeré výpůjčky končící v tomto období budou prodlouženy do 22. listopadu 2019 a samozřejmě bude možné knihy vracet do biblioboxu před budovou.

Listopadové akce knihovny proběhnou buď v jiných prostorech (Gymnázium Pierra de Coubertina, Jednota: Kafe & Knihy) nebo ve 3. patře knihovny.

Minulou zimu nastala v knihovně havárie ležatého kanalizačního potrubí, zároveň vybavení sociálního zázemí žádalo po dvou desítkách let obnovu. Vzhledem k tomu, že řešení stavu toalet bude vyžadovat stavební zásah, rozhodla se toho knihovna využít také pro částečnou změnu okolních prostor.

Bytes Tábor upraví anténní systémy kvůli televiznímu vysílání DVB-T2

Cílem je vylepšit prostředí knihovny pro pobytové služby, např. vytvořit tichou studovnu, kterou bude možné využívat také jako učebnu, nebo pohodlnější místa pro čtení denního tisku apod. Dále přiblížit výpůjční pult a tím pádem knihovnice více ke vstupu do knihovny.

Zastupitelstvo města Tábora schválilo už na svém zářijovém zasedání navýšení provozního příspěvku ve výši 3,571 milionu korun, které budou na tyto opravy použity.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák za město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:l.dvořák,tábor)