Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

Hejtmanovi došla ohledně další výstavby dálnice D3 trpělivost

Hejtmanovi došla ohledně další výstavby dálnice D3 trpělivost

Trpělivost došla jihočeskému hejtmanovi Jiřímu Zimolovi v souvislosti s průtahy stavby dálnice D3. Obrátí se kvůli tomu na předsedu vlády i ministra dopravy

Hejtman Jiří Zimola
4.říjen 2014 - 10:00

Doslova ze židle ho zvedl výrok, že už v úterý 30. září 2014 mohla odborná komise složená vládou rozhodnout o tom, co bude dál ohledně tendrů na stavbu dalších dvou úseků uvedené páteřní komunikace na jihu Čech, ale že se velká očekávání nenaplnila a z jednání komise žádný konkrétní výsledek nevzešel.

„Připadám si jako ve špatném snu. Okamžitě budu interpelovat předsedu vlády Bohuslava Sobotku a ministra dopravy Antonína Prachaře s dotazem, kdy tedy tato komise laskavě o další výstavbě jihočeské dálnice rozhodne. Všichni deklarují, jak na výstavbu dálnice jsou peníze, jak je vše připraveno, ale vládní pracovní komise se stále nemůže dohodnout. Na co komise čeká? A jak budeme čekat dlouho my, Jihočeši? Potrvá to dalších 10 let? Vyzývám ministra dopravy, aby apeloval na členy pracovní komise a požadoval urychlené dodání návrhu řešení,“ zdůraznil Zimola.

Stavba úseků, o kterých komise jednala, z Veselí nad Lužnicí do Bošilce a z Borku do Úsilného, přitom měla začít už loni na podzim. Soutěž vyhrála Skanska, ale antimonopolní úřad oba tendry pozastavil a následně dokonce výsledky zrušil a vrátil k novému projednání. Ředitelství silnic a dálnic proto nemohlo uzavřít smlouvu s vítěznou stavební firmou. Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,foto:arch)