Svátek má: Bedřich

Regiony

Velikost textu:

V Českém Krumlově je otevřeno nové discgolfové hřiště

V Českém Krumlově je otevřeno nové discgolfové hřiště

Novou sportovní zábavu najdou obyvatelé i návštěvníci Českého Krumlova nedaleko centra. V Jelení zahradě vzniklo zbrusu nové discgolfové hřiště, které je zdarma přístupné všem zájemcům.

Discgolfové hřiště v Českém Krumlově
18. července 2020 - 07:30

S myšlenkou rozvinout sportovní aktivity v širším centru přišla městská společnost Českokrumlovský rozvojový fond (dále ČKRF) ve spolupráci s městem Český Krumlov.

„Discgolf je velmi rozšířená populární pohodová aktivita pro širokou veřejnost každé věkové kategorie. Zábavu si užije jak rodina s dětmi, tak i skupinka seniorů,“ představuje novou aktivitu v Krumlově místostarosta Martin Hák.

Discgolfových hřišť jsou v ČR desítky, mimo jiné i v Českých Budějovicích. Krumlovské hřiště se nachází v klidném prostředí Jelení zahrady, nabízí krásné scenérie a především prvotřídní servis.

„V přilehlé restauraci Depo si zájemci mohou za symbolický manipulační poplatek 30 korun půjčit discgolfové vybavení, tj. disk, skórkartu s návodem a tužku pro zapisování výsledků,“ uvádí jednatel ČKRF Miroslav Reitinger.

Případná ztráta disku je krytá vratnou třísetkorunovou zálohou. V rámci spolupráce s restaurací mají hráči blízko občerstvení i toalety.  

Devítijamkové hřiště v obtížnosti pro začátečníky a mírně pokročilé je designované s pečlivým ohledem na ostatní aktivity v daném území jak z pohledu pěších tras, tak z pohledu cyklostezky. Netradiční a spíše úsměvná zapeklitost čeká na hráče mezi 8. a 9. jamkou, které spojuje nově upravený kamenný brod přes říčku Polečnici. Současný stav říčky ovšem přechod přes kameny nedovoluje, stále přes ně teče dost vody. Do budoucna proto připadá v úvahu i alternativa citlivého přemostění.  

Nové veřejné sportoviště je přístupné zdarma a jeho iniciátoři by do budoucna rádi podnítili vznik sportovního oddílu, jaký existuje například i v Českých Budějovicích.


Výdaje za realizaci hřiště činí 250 tisíc korun, ze kterých třetinu pokryl příspěvek restaurace Depo, dvě třetiny zaplatil ČKRF. „Jak jsme před šesti lety zrealizovali herní prvky v Jelení zahradě, tak jsme ve stejné spolupráci s restaurací Depo pokračovali i na tomto projektu. Do budoucna chystáme s městskou organizací PRO-SPORT ČK další aktivity, které bychom v této lokalitě rádi realizovali, například fitness prvky,“ uzavírá Miroslav Reitinger.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí Městského úřadu Český Krumlov.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:L.Mrázek)