Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Thoma: Kauza Bit Servis, 2.pokus

Thoma: Kauza Bit Servis, 2.pokus

Českobudějovický primátor Juraj Thoma převzal nové usnesení policejního komisaře o zahájení trestního stíhání ve věci Bit servis.

Juraj Thoma, českobudějovický primátor.
4. května 2013 - 07:00
Thoma: V pondělí 29. dubna jsem převzal nové usnesení policejního komisaře o zahájení trestního stíhání ve věci podpisu takzvaného dodatku číslo 2 se společností Bit servis.

Zatímco ve věci dlouhodobého nelegálního odposlouchávání mé kanceláře - a tedy špiclování například velvyslance Spojených států, členů českého parlamentu nebo vlády - policie nekoná, s neúspěchem svého podzimního "honu" se očividně smířit nechce. A to přesto, že mým loňským trestním stíháním v téže věci, které v prosinci dozorující státní zástupce zrušil, policie podle názoru krajského státního zastupitelství v Plzni porušila zákon, říká Thoma.

Veškeré dokumenty týkající se případu Bit Servis jsou stále zveřejněny na webu www.c-budejovice.cz v sekci Město > Na pravou míru > Údajná kauza Bit Servis.

Policie své "nové" důkazy opírá především o znalecký posudek Reného Pitáka. Téhož Reného Pitáka, který je podle informací Lidových novin jedním ze stíhaných za "systém korupčního jednání na ministerstvu práce a sociálních věcí v kauze IT zakázek", dodává Thoma.

Za naprosto účelové a zlovolné považuji vyčíslení domnělé škody, která měla městu vzniknout uzavřením takzvaného dodatku číslo dva a tedy pokračováním smluvního vztahu, o němž rozhodla celá Rada města České Budějovice. Policejní komisař totiž mezi škodu započítává platby mezi městem a společností Bit Servis, ke kterým vůbec nedošlo! Proti zahájení trestního stíhání opětovně podávám stížnost, dodává Juraj Thoma, českobudějovický primátor.
 
Jihoceskenovinky.cz informovala Jitka Welzlová, mluvčí českobudějovického magistrátu.

(jv,foto:arch)

Více z regionu na Jihoceskenovinky.cz