Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Kraj chce vzbudit zájem o regionální potraviny už u dětí

Kraj chce vzbudit zájem o regionální potraviny už u dětí

Chceme podpořit zájem o regionální potraviny už u dětí. Proto připravujeme soutěž pro školní jídelny s pracovním názvem Jihočeská kuchtička, uvedla jihočeská hejtmanka Ivana Stráská.

Ivana Stráská, hejtmanka Jihočeského kraje
27. srpna 2018 - 07:30

S podporou regionálních potravin bychom měli začít už u dětí. Řekla to hejtmanka Ivana Stráská během slavnostního zahájení letošní Země živitelky, jejíž 45. ročník odstartoval ve čtvrtek 23. srpna na českobudějovickém výstavišti.

Kraj chce podle Stráské vzbudit zájem o regionální potraviny už u našich nejmenších. Proto připravuje ve spolupráci s místními akčními skupinami soutěž pro školní jídelny s pracovním názvem Jihočeská kuchtička. Zvítězí v ní školní jídelna, která při přípravě jídla využívá v co největší míře jihočeské potraviny. „Jídelna s největším podílem našich regionálních potravin získá 100 tisíc, druhá v pořadí 60 a třetí 40 tisíc korun,“ vysvětlila hejtmanka.


Stráská zároveň zastává názor, že bychom se všichni měli také učit jihočeských produktů vážit. „Děti by měli vědět, že kuře neroste samo od sebe v supermarketu a za obyčejným krajícem chleba se skrývá spousta práce,“ zdůraznila hejtmanka a poděkovala všem zemědělcům za jejich každodenní práci.


„Neděle byla nejsilnější nedělí v návštěvnosti Země živitelky za posledních 6 let," informovala Mgr. Michaela Čeňková, marketingový koordinátor a tisková mluvčí Výstaviště České Budějovice a.s.

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.czfoto:kú)