Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Projednávání Zásad péče o Národní park Šumava pokračuje

Projednávání Zásad péče o Národní park Šumava pokračuje

Správa NP Šumava prodlužuje lhůtu pro podávání připomínek.

Šumava
27. října 2020 - 07:30

Zásady péče o Národní park Šumava (dále jen Zásady) jsou koncepčním odborným dokumentem ochrany přírody, které upřesňují, jakým způsobem lze dosáhnout dlouhodobých cílů národního parku a jeho poslání. Od 22. září se k návrhu Zásad může vyjadřovat široká veřejnost. Lhůta pro podání připomínek je stanovena do 22.11.2020. Kvůli situaci s pandemií viru COVID-19 však Správa NP Šumava prodlužuje lhůtu, po kterou bude akceptovat a vypořádávat připomínky a to do 22. prosince letošního roku.

Zásady, které budou platné v letech 2021 až 2040, jsou rozsáhlým dokumentem, který zpřesňuje péči o přírodu ve všech čtyřech nových zónách národního parku. Jejich součástí jsou mimo jiné i principy péče o klíčové druhy typické pro Šumavu. Popisují, jak se budou sledovat ukazatele kvality prostředí a přírodní procesy jako takové. Zásady také reflektují další témata, jako turismus, osvětu, nebo podporu obyvatel.

Šumavskou přírodu můžete poznávat také on-line

Návrh Zásad v celém znění včetně všech příloh je k nahlédnutí na oficiálních internetových stránkách Správy NP Šumava.

Podněty budou vypořádávány průběžně a po té bude návrh Zásad předložen Radě Národního parku Šumava. Posledním krokem pak bude schválení Ministerstvem životního prostředí.

Podněty a připomínky je možné zasílat buď elektronicky na e-mail:  zc.avamuspn@ecepydasaz   nebo na poštovní adresu: Správa NP Šumava, 1. Máje 260, 385 01 Vimperk.

Jihoceskenovinky.cz informoval Jan Dvořák, tiskový mluvčí Správy NP Šumava.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:š.rosenkranz.npš,)