Svátek má: Olga

Regiony

Velikost textu:

Stavba Centra pro seniory v Táboře pokračuje v lednu odvozem suti

Stavba Centra pro seniory v Táboře pokračuje v lednu odvozem suti

Po vánoční pauze pokračuje v lednu odvozem suti výstavba nového táborského Centra pro seniory nedaleko nemocnice.

Stavba Centra pro seniory
14. ledna 2020 - 07:30

V současné době jsou zbourány veškeré garáže bývalé Zdravotnické záchranné služby a přilehlé objekty. Jak doplnil Vladimír Kofroň z městského Odboru investic a strukturálních fondů, stavební firma aktuálně odváží recyklát z cihel a recyklát z betonu, železo putuje na skládku tříděného odpadu. Tyto práce by měly být hotovy do konce ledna.

„Na přelomu ledna a února se začne realizovat vrtání pilot, to znamená zakládání stavby a následovat bude vlastní stavba,“ uvedl Vladimír Kofroň.

Kontrolní den 8. ledna 2020 ukázal, že práce pokračují podle harmonogramu a stavební firma má na staveništi pořádek a řád. Dodavatelem investice města Tábora je společnost Spilka a Říha s.r.o. s cenou 239 515 925,56 Kč vč. DPH. Investice potrvá 820 dní, což znamená, že hotova bude v únoru roku 2022.


Nové centrum nabídne pět funkcí a služeb: dům s pečovatelskou službou pro 25 klientů, dům se zvláštním režimem pro 45 klientů s diagnózami stařeckých demencí (na tuto část stavby listopadové Zastupitelstvo města schválilo podání žádosti o státní dotaci. Ta může činit přibližně 41 milionů Kč. Také na Dům s pečovatelskou službou byla podána žádost o dotaci, kterou schválila Rada města. Z ní může Tábor získat až 9 mil. Kč. Celkem si tedy může přijít až na 50 milionů Kč. Obě dotace byly podány koncem listopadu 2019), sídla sociálních organizací (ČČK, Svaz neslyšících a nedoslýchavých, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, dětská skupina), centrální vývařovnu a centrální prádelnu.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí, město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:tábor)