Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Písecký turistický web města má novou podobu

Písecký turistický web města má novou podobu

Web nabízí nové funkce a uživatelský komfort. Turistická prezentace města se posouvá do moderní grafiky, jasného uspořádání a uživatelského komfortu. Zásadní jsou nové funkcionality, které odpovídají nejnovějším trendům.

Tábor
11. října 2014 - 10:00

Jedná se především o plnou responzivitu webové stránky, kterou tak uživatelé pohodlně zobrazí na všech typech elektronických zařízení – od chytrých telefonů po tablety.

Od 01.10.2014 je nový web přístupný návštěvníkům na známé adrese www.pisek.eu. Uzavírá se tak období roční přípravy. Web byl strukturován podle zadávací dokumentace, na jejíž tvorbě se podílely jednotlivé odbory města Písek, Destinační management Písecko, Turistické informační centrum Písek, zástupci Komise pro cestovní ruch a partnerské vztahy i nezávislí IT odborníci.

„Nový web má za úkol nalákat návštěvníky do města a zprostředkovat jim přehledně informace o tom, co vše mohou v našem krásném městě vidět a zažít. Je dalším velkým krokem k moderní prezentaci Písku jako kvalitní destinace cestovního ruchu“, říká starosta Písku Ondřej Veselý.

„Logika webu se posouvá od katalogového zpracování informací k vytvoření vizuálního dojmu. Úvodní strana proto návštěvníka přivítá pásem fotografií z Písku, které budou nabízet pohled na atmosféru města a jeho okolí v jednotlivých ročních obdobích. Velký dík patří panu Janu Vávrovi za poskytnutí bohatého fotografického materiálu pro nový web.“, doplňuje ing. Karolína Bočková, vedoucí kanceláře Destinačního managementu Písecko.

Webová stránka přináší mnoho dalších pozitivních inovací. Vyhovuje standardům pro bezbariérovost, nabízí jednoduché a přehledné menu včetně navigačního řádku, díky kterému jasně vidíte, v jaké sekci webu se právě nacházíte. Velkou novinkou je podoba a funkce nového kalendáře akcí, který nabídne nejen zvýraznění TOP akcí daného období, ale umožní pořadatelům plánování akcí a pomůže tak zamezit nechtěným kolizím v termínech. Vytvoření uživatelských profilů organizátorům a jejich zaškolení proběhne v nejbližším období.

Stránka se automaticky otevře na sekci pro návštěvníky, je však doplněna speciálními částmi menu určenými pro další skupiny uživatelů. Sekce „Pro školy“ přináší tipy na školní výlety a exkurze, sekce „Pro média“ je určena novinářům a těm, kdo se zajímají o obrázek Písku jako destinace cestovního ruchu v médiích, v sekci „Destinační management“ si můžete sami udělat obrázek o práci kanceláře, kterou věnuje propagaci Písku.

Webová stránka je spravována Destinačním managementem Písecko a Turistickým informačním centrem, pravidelně bude aktualizována a doplňována novým obsahem i dalšími funkcemi.  „Chceme, aby web žil, byl zajímavým místem, kam se lidé budou vracet pro další tipy na výlety a novinky z Písku,“ říká Lucie Holá z Destinačního managementu. Jakékoliv podněty k nové webové stránce jsou vítány. Jihoceskenovinky.cz informoval Roman Ondřich DiS.  tiskový mluvčí Městský úřad Písek.

(jv,foto:arch.mú)