Svátek má: Františka

Regiony

Velikost textu:

Díky Dudáku poroste u Vimperka více než 7000 stromů

Díky Dudáku poroste u Vimperka více než 7000 stromů

Díky strakonickému pivovaru Dudák se budou lesy v okolí Vimperka o něco více zelenat. V létě zde díky pivovaru poroste více než 7000 stromů.

Pivovar Dudák pomáhá šumavskému lesu
24. dubna 2020 - 07:30

Akce s názvem Kup si Krále Šumavy a my zasadíme strom trvala od začátku prosince do konce března a byla reakcí na škody, které ve zdejších lesích způsobil kůrovec. Společnost Městské lesy Vimperk pečující o lesy v okolí Vimperka uzavřela spolupráci se strakonickým pivovarem, který přímo pro Vimperk vaří od roku 2008 dvanáctku s názvem Král Šumavy. Z každého prodaného „Krále“ v láhvi přispěl pivovar na obnovu vimperských lesů.

„Zájem nás překvapil. Prodej lahvového piva stoupl ve srovnání se stejným obdobím minulého roku o téměř třicet procent,“ uvádí ředitel pivovaru Dušan Krankus s tím, že největší nárůst prodeje je patrný především na Šumavě a hlavně ve Vimperku.

Na vimperské konto „Kůrovec“ se vybrala finální částka 70.591 korun, což podle ředitele společnosti Městské lesy Vimperk Stanislava Hlavy představuje zhruba 7.000 sazenic, které se budou sázet během tohoto a příštího roku.„Peníze chceme Vimperku předat veřejně, ale až pomine koronakrize. Doufám, že Vimperku bude naše pivo i nadále chutnat. Na čepovaného Krále mohou všichni zajít například do restaurace Na Koreji,“ uzavírá sládek pivovaru Vlastimil Matej.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Pavel Pechoušek za strakonický pivovar Dudák.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:p.pechoušek)