Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Stavba táborského Centra pro seniory má „vánoční pauzu“

Stavba táborského Centra pro seniory má „vánoční pauzu“

Ve středu 18.prosince 2019 „padla“ poslední zeď bývalého objektu Zdravotnické záchranné služby na stavbě nového Centra pro seniory nedaleko nemocnice.

Ze staveniště
22. prosince 2019 - 07:30

Jak sdělil Pavel Stolař z městského Odboru investic a strukturálních fondů Městského úřadu v Táboře, teď je na staveništi roztříděná stavební suť, kterou začne firma v lednu odvážet. Čtvrtečním dnem (19. prosince) jsou práce až do 6. ledna 2020 přerušeny a s odvozem suti se začne dne 7. ledna 2020.

Dodavatelem stavby je společnost Spilka a Říha s.r.o. s cenou 239 515 925,56 Kč vč. DPH. Investice potrvá 820 dní, což znamená, že hotova bude v únoru roku 2022.
 
Nové centrum nabídne pět funkcí a služeb: dům s pečovatelskou službou pro 25 klientů, dům se zvláštním režimem pro 45 klientů s diagnózami stařeckých demencí (na tuto část stavby už listopadové Zastupitelstvo města schválilo podání žádosti o státní dotaci. Ta může činit přibližně 41 milionů korun), sídla sociálních organizací (ČČK, Svaz neslyšících a nedoslýchavých, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, dětská skupina), centrální vývařovnu a centrální prádelnu.


Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, tiskový mluvčí, město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:Luboš Dvořák)