Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Kraj organizuje sbírku pro lidi postižené výbuchem domu v Lenoře

Kraj organizuje sbírku pro lidi postižené výbuchem domu v Lenoře

Rada Jihočeského kraje se jednomyslně shodla na nutnosti pomoci co nejdříve postiženým po výbuchu bytového domu v Lenoře. Kraj uvolní z krizové rezervy kraje částku do dvou milionů korun. Ta je určena na bezodkladnou likvidaci následků škod.

Hasiči likvidují následky výbuchu
6. října 2019 - 07:30

Hejtmanka Stráská: Kraj organizuje sbírku pro lidi postižené výbuchem domu v Lenoře. Nad rámec sbírky pak sám uvolní z krizové rezervy částku do dvou milionů korun

Jihočeský kraj zřídil 5. října 2019 účet veřejné sbírky, na který lze zasílat finanční pomoc lidem, které postihl výbuch v bytovém domě v Lenoře na Prachaticku.

Na číslo 370707070/0300 můžete posílat jakoukoli částku určenou na zmírňování a odstraňování následků výbuchu plynu, ke kterému zde došlo ve čtvrtek 3. října.

Neštěstí si vyžádalo jeden lidský život, dva obyvatelé jsou zraněni těžce a sedm lehce. Hasiči z domu evakuovali celkem 19 osob. Předběžná škoda je 10 až 15 milionů korun.

„Vzhledem k počtu lidí bez přístřeší a k chladnému podzimnímu počasí je nutná okamžitá pomoc,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská, která na místo, coby předsedkyně krizového štábu kraje, ve čtvrtek neprodleně vyrazila. Ubezpečila všechny, že bude následující dny a týdny v kontaktu se starostou obce Antonínem Chrapanem, aby zjistila, jakou pomoc obec od kraje potřebuje nejvíce.

„Od starosty budeme získávat průběžné informace, jak můžeme pomoci. Jedním z prvních kroků, které může kraj pro zmírnění následků výbuchu udělat, je uspořádání sbírky,“ doplnila Stráská.

Nad rámec sbírky uvolní kraj ze své krizové rezervy částku do dvou milionů korun, která bude určena na bezodkladnou likvidaci následků škod.

Jihočeskénovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková, tisková mluvčí, Krajský úřad Jihočeského kraje.

(jv,jihočeskenovinky.cz,foto:arch.)