Svátek má: Prokop

Byznys

Velikost textu:

Při dopravních nehodách zemřelo 59 seniorů, nejvíce od roku 2008

Při dopravních nehodách zemřelo 59 seniorů, nejvíce od roku 2008

Na českých silnicích za první pololetí roku 2018 v důsledku dopravních nehod zemřelo 59 seniorů, nejvíce od roku 2008. Loni za stejné období podle Centra dopravního výzkumu zemřelo kvůli nehodám 37 seniorů. Meziročně se podle centra snížil o 22 počet těžce zraněných seniorů.

Karolína Topolová, generální ředitelka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO
8. září 2018 - 15:56

Proto společnost AURES Holdings se prostřednictvím své značky AAA AUTO zapojila v letošním roce již do třetího projektu podporujícího bezpečnost na českých silnicích třeba tím, že  organizátorům projektu Senior bez nehod zapůjčí AAA AUTO automobily i prostory poboček pro přednášky.

Po projektu Týmu silniční bezpečnosti a Nebourám.cz podpořila i turné Senior bez nehod, které si dává za cíl edukovat na 18 000 občanů starších 65 let.

Senioři jsou v silničním provozu ve srovnání s ostatními věkovými skupinami nadprůměrně ohroženi

Na českých silnicích za první pololetí roku 2018 v důsledku dopravních nehod zemřelo 59 seniorů, nejvíce od roku 2008. Loni za stejné období podle Centra dopravního výzkumu zemřelo kvůli nehodám 37 seniorů. Meziročně se podle centra snížil o 22 počet těžce zraněných seniorů. V uplynulém půlroce bylo při haváriích na českých silnicích těžce zraněno 214 seniorů, podle centra tedy lidí nad 65 let.

"Počet dopravních nehod se sice každým rokem snižuje, přesto s sebou běžné dopravní situace a cestování autem bohužel často nesou i smutnou daň v podobě těžce zraněných a usmrcených osob. Naše společnost, která ročně prodá přes sedmdesát pět tisíc automobilů, vždy podporovala bezpečnost na silnicích, a to nejen skrze partnerství s Dětskou dopravní nadací, která pomáhá těm nejslabším z nás – dětem. Dopravní nehody se ve velké míře týkají nejen těch nejmladších, ale naopak i těch starších, proto jsem ráda, že se můžeme zapojit i do projektu Senior bez nehod. Organizátorům jsme se rozhodli zapůjčit nejen automobily na realizaci, ale zároveň poskytneme prostory některých našich poboček pro plánované přednášky v rámci turné projektu,“ uvedla generální ředitelka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace Karolína Topolová.


Cílem projektu Senior bez nehod je snížit nehodovost seniorů a rozšířit povědomí o této problematice. Informovat, jaká jsou specifika chování seniorů v provozu, a doporučit opatření, jež by měla přispět ke zvýšení jejich bezpečnosti nejen na silnicích. Seznámit s potenciálem moderních asistenčních systémů motorových vozidel, připomenout pravidla silničního provozu a také poukázat na vedlejší účinky léků a zdravotních omezení vyplývajících z věku účastníka silničního provozu."Náš tým postupně uspořádá na 300 edukativních přednášek po celé České republice a jsme rádi, že nás podpoří tak silný hráč na trhu jako AAA AUTO,“ poznamenal art director společnosti ECHOpix Tomáš Opluštil realizující projekt Senior bez nehod.

(ps, AAA AUTO,  Prvnizpravy.cz, foto: ps)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
90.2
ČEZ
481.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
592
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
580
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
690
PHILIP MORRIS ČR A
13500
O2 C.R.
219
UNIPETROL
382.5
VIG
536