Svátek má: Darina

Politika

Velikost textu:

Agentura vybavující demonstranty hesly neprodává vlajku Katalánska

Agentura vybavující demonstranty hesly neprodává vlajku Katalánska

"I v Česku si lze, když máte peníze,  koupit ,co chcete. Nemáte čas na výrobu transparentu na demonstraci proti něčemu? Stačí zadat účel demonstrace, velikost hesla a za kolik , jej chcete vyrobit. Kdo pak vlastně demonstruje?" ptá se zcela vážně student politologie.

Kachna a ještě k tomu na neděli
8. prosince 2019 - 08:15

Jak už tušíte náš student politologie si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři právě té politologie nepovažovali za kolegu.

Co vás tak rozčílilo? To je přeci podnikání. Lidé chtějí demonstrovat, ale nemají čas vymýšlet hesla a vůbec už nemají čas, aby si je sami vyrobili?

"To jsem pochopil, že někdo na těch demonstracích chce ještě více získat, než jen ten vlív se podílet na politice, ale oni těm protestujícím ještě nabízejí další materiály. Zkusil jsem si to na vlastní kůži a dělal jsem ze sebe takového politického pitomce. Zeptal jsem, že chci protestovat proti Babišovi a hned jsem dostal kalendář všech akcí, které se chystají až do konce roku. Druhý pracovník agentury mi hned nabídl celou řadu hesel od úplně pitomých "Babiše, do koše!" až po heslo: "Ať žije soudruh Babiš, ale ze svého."  Ten nápis jsem sice moc nepochopil, ale to prý nebylo třeba. Řekli mi, že na hesla mají na to v zahraniční vystudované kádry."

Co vás nejvíce překvapilo?

"Že mi nabízeli i vlajky. Tibetu, Hongkongu, že si to prý demonstranti také rádi kupují."

A koupil jste si vůbec něco?

"Chtěl jsem si koupit vlajku Katalánska, ale po podivných pohledech mezi prodavači, mi jeden z nich oznámil, že takovou vlajku neprodávají a ani prodávat nebudou."

A jak návštěva v agentuře pro vybavování demonstrantů pro vás dopadla?

"Vyhodili mne asi pár sekund poté, co jsem  požadoval si koupit  jako další  vlajku, vlajku Ruska."


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu v tomto případě na neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)