Svátek má: Darina

Politika

Velikost textu:

Bezpečnostní situace v Evropě se reálně a doložitelně zhoršuje

Bezpečnostní situace v Evropě se reálně a doložitelně zhoršuje

Víte co je úžasné na demokracii? Nikdy, což je jednoznačně historicky doložitelné, jí nebylo dosaženo bez boje, vedeného ozbrojeným lidem. Nikdy. I to je nejspíš důvod, proč aktuální forma vládnutí v ČR nemá se skutečnou demokracií téměř nic společného.

Jaroslav Štefec
10. prosince 2019 - 03:20

Stejně tak je úžasné, že vždy, když bylo třeba demokracii zadusit a zlikvidovat, jedním z prvních kroků "oddemokratizátorů" bylo odzbrojení lidí, aby ji neměli čím bránit. píše na Facebooku Jaroslav Štefec.

Bezpečnostní situace v Evropě se reálně a doložitelně zhoršuje. Migrační krize nekončí ani náhodou. Sociální napětí v západních zemích (včetně USA) narůstá. Ekonomické nůžky mezi "starými" a "novými" členy EU se nadále rozvírají, dvourychlostní Evropa neokolonizátorů na straně jedné a neokolonií na straně druhé je už dávno realitou. Německo zvedá hlavu a chce odchod armády USA, která je dosud držela na uzdě. Francie volá po "celoevropské" armádě, zaměřené ... proti komu vlastně? Proti "neposluchům"?

Z německého tisku ze dne 9.12.2019


A jak jsme na tom my, údajně šestá nejbezpečnější země světa? Shrňme si to.

Česká armáda zoufale stárne. Jako ozbrojená síla státu, schopná reálně bránit jeho hranice a území, byla v uplynulých 30 letech fakticky zlikvidována. Ztratila i schopnost organizovaně a účinně pomoci obyvatelstvu naší země v případě katastrof a krizových situací. Změnila se v pouhý miniaturní expediční sbor, určený výhradně k nasazení v "zahraničních misích NATO"; ty jsou ostatně dnes vlastně to jediné, co (díky "nadstandardním" platům) značnou část vojáků ještě drží v armádě.

České (lze-li tak o nich ještě hovořit) zpravodajské služby se starají místo o objektivní informace pro vládu a životní zájmy ČR o to, co se učí ve školách, vydávají politické proklamace a zabývají se šmírováním a diskreditací "nepohodlných" politiků, odborníků i řadových občanů.


České policii chybí nejen základní operační prostředky a schopnosti, ale především jí zoufale chybí kvalitní lidé. Namísto snahy podchytit aktivity občanů, kteří mají zájem chránit svá bydliště a připravovat se v případě potřeby aktivně bránit sebe a své blízké, jsme svědky snah ministerstva vnitra tyto aktivity zakazovat, kriminalizovat a pokutovat.

Na nás, lidi ochotné a schopné bránit sebe, své blízké a své domovy legálně drženými zbraněmi, je polehoučku, potichoučku, pleten bič v podobě "implementace zbraňové směrnice EU". S cílem nadělat z nás stejně nesvéprávné, bezbranné a bezmocné ovce, jakými se stali občané zemí na severozápad od našich hranic.

Co k tomu dodat. Snad jen tolik, že "policejní ochrana" je a vlastně vždy byla oxymóron. Svobodní občané se musí být schopni chránit sami, protože policie nezabrání zločinu; dorazí až poté, co se zločin stal, aby ho vyšetřila a pak (možná) zavolá někoho, aby uklidil po neštěstí.

Jak řekl jeden starý policista: “Když se čas – a váš život – počítá na vteřiny, policie je jen pár minut daleko.”

Na závěr při dávám ještě pár odstavců z příspěvku, který mě (spolu s dojmy z nedávné návštěvy "obetonovaných" a samopalníky hlídaných vánočních trhů v Německu) původně inspiroval k napsání předcházejícího textu.

  • Nenosím zbraň proto, že se bojím. Nosím ji, protože bych si neodpustil, kdybych nebyl schopen ochránit rodinu a sebe.
  • Nenosím zbraň proto, abych se cítil jako muž; nosím ji proto, že správný muž ví, jak ochránit sebe a ty, které miluje.
  • Nenosím zbraň, protože to miluju; nosím ji proto, že miluji život a lidi, kteří ho pro mě činí smysluplným.
  • Nenosím zbraň proto, abych zabíjel lidi; nosím ji, abych předešel tomu, že někdo zabije mě.
  • Nenosím zbraň proto, že jsem zlý; nosím ji proto, že žiju dost dlouho na to, abych dokázal viděl zlo ve světě kolem sebe.
  • Nenosím zbraň proto, že chci někoho zastřelit; nosím ji proto, že chci zemřít ve stáří v posteli, ne zítra na chodníku.
  • Nosím zbraň proto, že se cítím příliš mladý na to, abych umřel, ale příliš starý na to, abych dokázal zastavit ránu.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)