Svátek má: Tibor

Politika

Velikost textu:

Jiří Paroubek: To je sprosťáctví protikandidátů Miloše Zemana

Jiří Paroubek: To je sprosťáctví protikandidátů Miloše Zemana

"Vstupem Mirka Topolánka do volebního boje před prezidentskými volbami došlo k přitvrzení kampaně," píše ve svém komentáři bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek a má k tomu argumenty.

Na současného prezidenta útočí jeho protivníci sprostými útoky
3. prosince 2017 - 05:49

"Dva zatím nepříliš viditelní prezidentští kandidáti Horáček a Drahoš, kteří spolu vlastně ani příliš nebojovali o postup do druhého kola, kde by se mohli utkat o prezidentství s Milošem Zemanem, jako kdyby chytili druhý dech. Pochopili, že jejich hlasy se budou dále štěpit ve prospěch Mirka Topolánka, tedy alespoň zčásti. A oba dva samozřejmě dobře chápou, že jejich hlavním soupeřem je Miloš  Zeman," komentuje na webu Vaševěc.cz současné dění kolem prezidentských voleb Jiří Paroubek.


"A tak zatím přeslušný kandidát, vážený profesor a bývalý šéf Akademie věd, Jiří Drahoš, přišel s tím, že českou prezidentskou kampaň ovlivňují zpravodajské služby cizích zemí. Pan Drahoš pro to sice nepředložil žádné důkazy, ale ostří útoku samozřejmě směřovalo proti Rusku a Číně, tedy proti těm, kteří by snad měli mít zájem na zvolení Miloše Zemana prezidentem.  Je to krásný příklad toho, jak chce člověk z nejvyšší intelektuální vrstvy české společnosti naprosto plánovitě zneužít předsudky úzké, rádoby elitní části české společnosti, která sama sebe považuje za osvícenou a tolerantní," konstatuje bývalý premiér.


"Samozřejmě, že české zpravodajské služby celou informaci popřely, ale příště by BIS ve své nedávno zveřejněné zprávě plné fikcí měla vystupovat opatrněji, pokud hovoří o údajných čínských agentech v českém prostředí. Proč by měla mít zrovna Čína zájem na tom, co se děje v malé středoevropské zemi daleko od ní?" dodal Paroubek.

"Druhý výtečník, Horáček, přišel na to, že prezident Zeman vlastně vypadá nemocně. Osobně si nedovedu představit pana Horáčka, při veškeré úctě k němu, jak zvládá například náročnou pětidenní státní návštěvu v Rusku, tak jako to před pár dny zvládl Miloš  Zeman," má jasno Jiří Paroubek.

"Chtěl bych připomenout epizodu z jedné z volebních kampaní v USA, kdy političtí soupeři F. D. Roosevelta přišli s tím, že znovu kandidující prezident nebude schopen dokončit další prezidentský mandát. A tak se F. D. Roosevelt vydal v silném dešti do ulic New Yorku, aby na kost promočený lidem ukázal, že fyzicky zdaleka není na dně," připomenul Paroubek.

"Miloš Zeman sice nevypadá, že by se zrovna mohl zítra pustit do maratonu, ale duševně je zcela svěží a myslím, že pana Horáčka strčí do kapsy, kdy si vzpomene. Řekl bych, že prezidentští kandidáti, a zejména ti, kteří se obracejí na tzv. „lepší lidi“ české společnosti, by se neměli snižovat ke sprostotám a podpásovým úderům. Koneckonců takové jednání i u lidí, jako jsem já, kteří byli k Milošovi Zemanovi vždy velmi kritičtí, spíše zvyšuje sympatie k prezidentovi," uzavírá komentář Jiří Paroubek uveřejněný a nazvaný  na webu vaševěc.cz  Sprosťáctví protikandidátů Miloše Zemana.

(ps, Vaševěc.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)