Svátek má: Čeněk

Politika

Velikost textu:

Kandidát, který je ve funkci a usiluje o znovuzvolení, má prostě náskok

Kandidát, který je ve funkci a usiluje o znovuzvolení, má prostě náskok

"Nechci kritizovat ani Úřad, ani zákon. Obojí bylo potřeba, ale nějak se to, jak to u nás bývá zvykem, nepovedlo a chytili jsme se do vlastní pasti," píše ve svém facebookovém profilu bývalý hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. 

Jiří Zimola v Brně na veletrhu Regiontour 2016
3. října 2017 - 08:22

Zimola komentuje snahy nově zřízeného úřadu o započítání nákladů na cesty prezidenta Zemana po krajích do nákladů na předvolební kampaně, které tento Úřad sečítá."Aby bylo jasno, teď a tady nejde o prezidenta, ale o to, co už je kampaň a co je výkon funkce. Jako hejtman jsem byl zván na nejrůznější akce a žádán o jejich zahájení či vystoupení v průběhu akce. Během výkonu funkce a tedy i před volbami. Byla to ale v průběhu volebního období pracovní záležitost, spadající do mých povinností, a před volbami už kampaň? A kdy tedy začala ta kampaň? ... " ptá se Jiří Zimola svých přátel na  facebooku.

Bývalý hejtman kraje, kam patří vepřín v Letech, k ceně za zbourání

"Funkce v politice je prý permanentní kampaň - takže jsem kampaňoval celou dobu? Ano, člověk-kandidát, který už je ve funkci a usiluje o znovuzvolení, má prostě náskok před svými konkurenty, ať už je to prezident, ministr, hejtman nebo starosta. Nelíbí se mi tento úřední formalismus, protože jeho připuštěním strhneme lavinu identických sporů - a třeba už za rok v komunálních volbách!" uzavřel komentář Jiří Zimola.

(ps, facebook Jiřího Zimoly, Prvnizpravy.cz, foto: ps)