Svátek má: Patricie

Politika

Velikost textu:

Opojeni pozlátkem Západu,nepoučeni nedostatky, jsme na hraně propasti

Opojeni pozlátkem Západu,nepoučeni nedostatky, jsme na hraně propasti

Přívíráním očí nad pocity zmaru a frustrace mnohých těch, kteří v roce 1989 zvonili klíči, náhražky a ideologické agitky v podobě koncertů na Václaváku a pořadů ve veřejnoprávních médiích bohužel problémy nevyřeší a nevysedí," napsal na facebookový profil Jiří Zimola.

Bývalý hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola
11. listopadu 2019 - 08:20

Prvnizpravy.cz  si všimly, že bývalý hejtman a místopředseda ČSSD upozornil na článek jednoho deníku, který se zabýval problémy mezi západem a východem Německa a nazval jej:  „Měli by tu zeď zase postavit, a tentokrát čtyři metry vysokou!“

Co pohání hněv ve východním Německu? Když už si teď připomínáme 30 let od pádu berlínské zdi a železné opony," píše k článku, který má ovšem chybu, že je uzamčený pro čtenáře, který si jej nepředplatil, ale i tak už samotný název článku přiměl další čtenáře k následné diskusi.

Opojeni pozlátkem Západu, nepoučeni jeho nedostatky a ostrakizováním těch, kteří si dovolili jít "proti proudu", jsme se nechali zavést na hranu propasti současného světa. A je jen na nás, jestli uděláme ten další velký krok vpřed...," uzavřel svůj krátký komentář Jiří Zimola.

Jiří Zimola to popsal velice SPRÁVNĚ na vzdor těm několika násobným agitkám těch pamětníků, ale vždyť jaké štěstí jsme měli a jak se máme díky těm, co vystupují dobře. Proč nepromluví někdo,  co je pod úrovní chudoby nebo někdo z těch sociálně nejslabších. Vypadá to jako by se obávali návratu před rok 1989, nebo chystají sami, převrat,  jak předestírá Milion chvilek pro demokracii, že to BUDE 16.11.2019 ?" napsal jeden ze čtenářů Zimolova facebookového profilu.   

A ten velký krok by měl směřovat kam?" zeptal se další čtenář.