Svátek má: Alena

Politika

Velikost textu:

Proč za Šmardu jako ministra kultury bojovala poslankyně ODS Němcová?

Proč za Šmardu jako ministra kultury bojovala poslankyně ODS Němcová?

Na programu ČT24 v pořadu, který podle stopáže v redakci názvali číslovkou 90,  se do besedy o nejmenování  ministrem kultury  Michala Šmardy zapojila i bývalá předsedkyně Směmovny Miroslava Němcová a překvapivě se zastala svého krajana Šmardy. Víte proč," zeptal se student politologie.

Selským rozumem
17. srpna 2019 - 08:27

Ano, to je ten student politologie, který si nepřeje být jmenován. Důvod utajení jména student zdůvodňuje, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu. A má k tomu  důvod.

Proč tedy překvapivě Miroslava Němcová hájila v televizi Michala Šmardu?

Dokonce to udělala ráda, protože se to jí rovněž osobně týkalo. Pamatujete si, že Němcová v jistou dobu po demisi Petra Nečase byla dokonce sama navrhovaná na premiérku, když ji  zdecimovaná koalice dokonce dokazovala, že  bude zvolena  101 poslanci a prezident Miloš Zeman místo toho jmenoval Rusnokovu úřednickou vládu. To se nezapomíná. Navíc Němcová má se Šmardou společnou nejenom oblast, odkud jsou oba v dosahu několika kilometrů od sebe bydlící, ale i nejvyšší maturitou dosažené vzdělání."To je sice pádný argument, ale přeci jenom je Šmarda ze strany, která   je k ODS  nepřátelská?

Také to nebylo kromě vyjádření podpory krajanovi Šmardovi nic jiného než to stanovisko vůči němu. A to se  od političky ODS dokonce dalo očekávat.  Úhlavní nepřítel Němcové není Šmarda, ale přeci prezident Zeman, který podle ní porušuje ústavu a další zvyklosti. A tak si prostě poslankyně Němcová  opětně  do prezidenta Zemana kopla a že přitom hájila starostu Šmardu, čert to vem."

Politika v Česku je nepředvídatelná?

Ale je. Vždyť se přeci potvrdilo, že nepřátelé mých nepřátel jsou vlastně přátelé. Otázkou je zda   to nebyl od poslankyně Němcové vůči starostovi Nového Města na Moravě pověstný a možná i cílený polibek smrti."

Prvnizpravy.cz rovněž napsaly ...


(ps, Prnizpravy.cz, koláž: ps¨)