Svátek má: Květa

Politika

Velikost textu:

Skandál? Němé vysílání České televize z vojenského defilé z Paříže

Skandál? Němé vysílání České televize z vojenského defilé z Paříže

Patrně poprvé v historii vysílal  program České televize ČT24 přímý přenos z vojenské přehlídky z Paříže pořádané tradičně 14. července ke státnímu svátku Francie. Během vysílání  hosté včetně moderátorky prakticky nic neříkali k tomu, co diváci sledovali. To byl skandální výkon zpravodajství ČT? 

Záběr na podle komentáře ČT24 úchvatná letadla
14. července 2017 - 11:09

"To bylo  neuvěřitelné televizní dopoledne. Když se po několika minutových záběrech na nad Paříží prolétající  francouzská letadla  po mnohaminutovém mlčení dozvíte, že jste sledovali úchvatná letadla, tak vám spadne brada nad výkonem televizních svazáků, " komentoval dění na obrazovce ČT24 jeden čtenář, který svůj postřeh poslal na adresu redakce.


"To Česká televize nezná žádné znalce , kteří znají současnou vojenskou techniku nebo se vyznají v  organizaci francouzské armády, aby je pozvali do studia a pohovořili k divákům o tom, na co se diváci dívají, jaké viděli jednotky," konstatoval čtenář.

"Místo toho tam žvatlal nějaký host, který byl zcela mimo vojenskou přehlídku a mluvil jen o tom, s kým se dříve přátelila Francie a zda-li to bylo z jeho pohledu dobře," pokračoval komentář čtenáře.

"A nyní vidíte uniformované jednotky vojáků a policistů," řekla televizním divákům moderátorka to, co do té doby nikdo z nich podle ní asi netušil a odkázala je asi v 11.30 hodin na web ČT24, kde němé vysílání pokračovalo.

Česká televize kdyby neměla zlatý seriálový fond, tak nemá co vysílat

"Co České televizi Francie udělala, že ji takto ve státní svátek odflákla?" napsal další čtenář. 

"Když se budu chtít více dozvědět o Francii, tak si pustím odpoledne přenos z  Tour de France, který komentují připravení komentátoři a z Francie tam uvidím nádherné záběry s vysvětlením, na co se dívám," konstatoval čtenář webu Pravnizpravy.cz dál.
(ps, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)