Svátek má: Libuše|Amálie

Politika

Velikost textu:

Trpišovský: Dostali jsme pozvání na Hrad a viděli prostory, které jiní nevidí

Trpišovský: Dostali jsme pozvání na Hrad a viděli prostory, které jiní nevidí

Po návratu z Barcelony se trenér Trpšovský, kapitán Souček, brankář Kolář a šéf fotbalové Slavie Tvrdík ocitli  na pozvání prezidenta Miloše Zemana na Pražském hradě. Kouč Slavie Jindřich Trpišovský o tom pohovořil v neděli 10. listopadu 2019  po vítězném utkání s Teplicemi.

Jindřich Trpišovský
11. listopadu 2019 - 17:33

„Bylo to překvapení, hodně narychlo. Dostali jsme se na Hrad a viděli prostory, které jiní nevidí. Z hlediska historie to bylo zajímavé, ukázali nám třeba, kde měla koupelnu Marie Terezie. Výjimečná situace. Viděl jsem, jak kluci byli nervózní. Koli (brankář Kolář) říkal, že víc než proti Messimu,“ připomenul návštěvu na Hradě Jindřich Trpišovský, když se jej jeden z novinářů na tuto událost optal. .
 
O čem jste se bavili?

„Všeobecně, na fotbalovém zápase prý byl jednou v životě. Hodně se zajímá o podmínky pro sport, probírali jsme široká témata. Příjemné posezení, zhruba čtyřicet, třicet  minut, pak jsme měli tu prohlídku. Skvělý zážitek, kterého si moc vážíme.“Nyní čekají českou reprezentaci dvě mezistátní utkání a reprezentační povinnosti budou mít i zahraniční hráči působící ve Slavii Praha.  Kolik vám v Praze zůstane hráčů během reprezentační přestávky?

"Skoro jen my trenéři, úplné minimum. Asi  tu zůstane jen sedm hráčů do tréninku. Odjíždí i reprezentanti z mládeže. Vždycky nás bylo aspoň jedenáct, dvanáct, teď jen sedm, z toho jsou ještě někteří zranění. Budeme do čtvrtka trénovat, pak kluci dostanou tři dny volno. Potřebujeme, aby si oddechl i podpůrný tým okolo – maséři, kustodi. Každý hráč, co tu zbyl, teď bude mít svého trenéra. Budou pod drobnohledem.“