Svátek má: Darina

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Kdyby byli opravdu jednotní, tak to nikdo nemusí troubit do světa

Zbořil: Kdyby byli  opravdu jednotní,  tak to nikdo nemusí troubit do světa

<< VIDEO >> Tak ohodnotil slova Jense Stolteberga o jednotě členských států NATO Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
7. prosince 2019 - 03:20

Tento týden proběhla jedna z dlouho očekávaných událostí, oslavy 70.výročí založení NATO, ale asi to nebyly jenom  oslavy po předchozích slovech Macrona  na adresu NATO a také Erdogan měl  své podmínky, nakonec Jens Stoltenberg prohlásil, že NATO je jednotné.

A co vy na to všechno pane Zbořile?

„Proč nám musel generální tajemník Stoltenberg říct, že jsou jednotní, vždyť  kdyby byli opravdu jednotní, tak to nemusí s prominutím, nikdo troubit do světa,“ říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

U nás se obnovilo řízení o Čapím hnízdu a zároveň přišla auditní zpráva z Bruselu k dotacím…

„Zveřejnit nebo nezveřejnit, zprávu Evropské komise, proto primátor Hřib odletěl na bleskovou návštěvu Bruselu. Já si myslím, že to není tak jednoduchá záležitost a že se na to mohou jednotlivé státy unie dívat také tak, že nejsme schopni  dodržet zásadu důvěrnosti toho dokumentu…

…My o tom vůbec nemluvíme, ale když někdo vyjede s majetkem státu do zahraničí, tak se taky může stát, že o něj přijde,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)