Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Atletický ovál vodňanských škol otevřel desetibojař Helcelet

Atletický ovál vodňanských škol otevřel desetibojař Helcelet

Sportoviště při ZŠ a gymnáziu Vodňany je nově rozšířeno o dvě tartanové dráhy. Na stavbu přispěla grantem ve výši 600 tisíc korun Nadace ČEZ v rámci programu Oranžové hřiště.

Slavnostní otevření
14. září 2018 - 07:30

Slavnostnímu otevření atletického oválu za účasti českého desetibojaře Adama Sebastiana Helceleta předcházel start Atletického čtyřboje dětí.

Úterní dopoledne strávila část školáků základní školy a gymnazistů ve Vodňanech na atletickém oválu v Bavorovské ulici. Za účasti starosty města Václava Heřmana, českého desetibojaře Adama Sebastiana Helceleta a zástupce Nadace ČEZ Františka Lusta, zde byly slavnostně uvedeny do provozu dvě tartanové dráhy o délce 250 m.

Na projekt rozšíření  sportoviště sloužícího oběma zejména školám a atletickému tréninku poskytla grant ve výši 600 tisíc v rámci programu Oranžové hřiště korun Nadace ČEZ. Mimo to bylo Nadací ČEZ poskytnuto 100 tisíc korun na zpracování projektové dokumentace.

„Věřím, že zde budou trénovat možná další olympionici. A i kdyby tomu tak nebylo, jakýkoliv takový projekt přináší městu i škole obrovský prospěch,“ zhodnotil novou stavbu Václav Heřman.

V Temelíně přepustili vodu do jiné, než původně plánované nádrže

Celkové náklady na stavbu a výbavu atletického oválu činí 3.327.499,- Kč včetně DPH. Určitý čas na atletickém hřišti bude vymezen rovněž veřejnosti.

„Multifunkční, sportovní hřiště patří v žádostech o náš nadační grant Oranžové hřiště k těm nejoblíbenějším. V době, kdy se mluví o stoupajících počtech obézních dětí a potřebě pohybu tak pro nás podpora vodňanského projektu byla více než jasná,“ doplnila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Adam Sebastian Helcelet  je atletický desetibojař s ambicemi navázat na předchozí osobnosti, jakými byli Robert Změlík, Tomáš Dvořák či Roman Šebrle. V roce 2016 skončil v desetiboji na mistrovství Evropy druhý a loni na halovém evropském šampionátu obsadil třetí příčku.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.m.sviták)