Svátek má: Arnošt

Regiony

Velikost textu:

Autobusy MHD v Táboře čistí dvě ionizační jednotky

Autobusy MHD v Táboře čistí dvě ionizační jednotky

Společnost COMETT PLUS spol. s r. o. reaguje na mimořádnou situaci vzniklou šířením nového koronaviru COVID-19.

Tábor
17. března 2020 - 07:30

Informace sdělil Petr Pistulka, zástupce ředitele divize AD – MHD dopravní společnosti Comett Plus. S platností od čtvrtka 12. 3. 2020 do odvolání nejsou autobusy MHD obsluhovány školní spoje na základě vyhlášení mimořádných školních prázdnin. Provoz je zachován jako v pracovních dnech mimo školního vyučování. Od soboty 14. 3. 2020 se z důvodu ochrany řidičů ruší používání předních dveří pro nástup a výstup cestujících MHD a je rovněž zastaven doplňkový prodej jízdenek MHD u řidiče.

Věnována je také zvýšená pozornost bezpečnosti a zdraví cestujících a řidičů autobusů MHD. „Provádíme zvýšenou míru dezinfekce při každém úklidu autobusů. Mimo toho běžného je také vyšší četnost provádění celkového úklidu, kdy věnujeme zvýšenou pozornost kontaktním plochám, jako jsou držadla u sedadel, madla, přídržné tyče a tlačítka. Stejně tak v pravidelných cyklech věnujeme zvýšenou pozornost prostorům autobusového nádraží,“ uvedl Petr Pistulka.


Dalším opatřením je nasazení dvou ionizačních jednotek, které jsou postupně zapínány v autobusech na cca 1 hodinu a čistí pomocí vyvíjeného ozónu vzduch autobusů. Další jednotka je nasazena od tohoto týdne.
Pro zaměstnance společnosti jsou v dostatečném množství k dispozici antibakteriální gely, dezinfekční prostředky, ochranné rukavice a v případě nutnosti také roušky a respirátory.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí, město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto: měú)