Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Běh Českou Kanadou přinesl bezmála 94 tisíc korun

Běh Českou Kanadou přinesl  bezmála 94 tisíc korun

Běh Českou Kanadou přinesl vážně nemocné Karolínce Kyselové bezmála 94 tisíc korun.

Běh Českou Kanadou
22. září 2021 - 07:30

Celkem 83 závodníků vyrazilo na trať 5. ročníku Běhu Českou Kanadou. Díky jejich účasti a všem dalším dobrovolným příspěvkům vybrali pořadatelé z Nové Bystřice částku 34 780 korun. Dalších 59 tisíc korun přidala Nadace ČEZ díky mobilní aplikaci EPP - Pomáhej pohybem. Rodiče tak mohli čtrnáctileté Karolínce pořídit nový sportovní kočárek a vozík za kolo. Část peněz využijí také na nákladnou rehabilitaci.

Příjemné počasí, skvělá atmosféra, kvalitní sportovní výkony. Takový byl 5. ročník Běhu Českou Kanadou, díky kterému se podařilo pro nemocnou Karolínku Kyselovou z Lomů vybrat bezmála 94 tisíc korun. Benefiční běh, na jehož organizaci se už pět let podílí více než třicítka novobystřických dobrovolníků, splnil očekávání. Výtěžek ze startovného věnovali pořadatelé Karolínce a jejím rodičům.

„Byl to krásný den, úžasní pořadatelé, suproví běžci a překrásná částka. Díky, díky a ještě jednou díky vám všem,“ napsala na oficiální facebookovou stránku Běhu Českou Kanadou Eva Kyselová, maminka Karolínky.

Karolínka Kyselová se narodila v roce 2006 jako zdravé miminko, ale ve 4. měsíci věku prodělala herpetickou meningoencefalitidu. Tato nemoc jí zanechala vážné a trvalé následky. Jeden opar na rtu způsobil, že dnes je Karolínka prakticky nevidomá, má těžkou mentální retardaci a život jí komplikují každodenní epileptické záchvaty. Přes prvotní diagnózu lékařů však Karolínka zvládne chůzi s pomocí, řekne několik slov a rozumí základním pokynům. Bohužel, i tak je plně závislá na pomoci rodičů.Běh, jehož hlavní myšlenkou bylo pomáhat, měl i své sportovní vítěze. Trať na 10,5 kilometrů ovládl mezi muži Tomáš Kulhánek, mezi ženami zvládla stejný úsek nejrychleji Adéla Koukalová. Na trase 6,5 km získal zlatou medaili Luboš Horký a Bohuslava Leitgebová. 

Jihočeskénovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín, Skupina ČEZ.

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:čez,Tomáš Martinkovič)