Svátek má: Otmar

Regiony

Velikost textu:

Celníci přispěli do státního rozpočtu částkou 4,2 miliardy korun

Celníci přispěli do státního rozpočtu částkou 4,2 miliardy korun

Rok 2017 mohou pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj vyhodnotit jako velice úspěšný. Čísla ukazují, že v uplynulém kalendářním roce dokázali efektivně vybírat cla, daně a ostatní poplatky.

Jihočeští celníci
2. února 2018 - 07:30

Jihočeští celníci v roce 2017 na clech a daních vyměřili a inkasovali přes 4,2 miliardy korun. Na každého z nich tak statisticky připadá výběr více než 20 milionů korun.

Největší část tohoto významného příspěvku do státního rozpočtu tvořily již tradičně spotřební daně. Jen na dani z minerálních olejů vybrali celníci na jihu Čech bezmála tři miliardy korun. Na dani z lihu a lihovin pak inkasovali 316 milionů korun a na dani z piva 301 milionů korun.  Významný byl i výběr takzvané energetické či ekologické daně, tedy daně ze zemního plynu, pevných paliv a elektřiny ve výši 435 milionů korun.


Po projednání více než 14 tisíc jednotných správních dokladů v režimu dovoz, pak jihočeští celníci na clech za zboží, které je na území České republiky dováženo ze zemí mimo Evropskou unii, vyměřili částku přes 130 milionů korun.

Jihoceskenovinky.cz informoval por. Mgr. Emanuel Breicha – tiskový mluvčí Celního úřadu pro Jihočeský kraj.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:cú)