Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Celníci si posvítili na nelegální hazard

Celníci si posvítili na nelegální hazard

​Po „koronavirové" přestávce, kdy byly z důvodu zamezení šíření nákazy zavřené i provozovny poskytující hazardní hry, se celníci zaměřili opět na vyhledávání nelegálního hazardu.

Výherní automaty
8. září 2020 - 07:30

V krátké době třikrát v Českých Budějovicích a jednou v Netolicích úspěšně zasáhli jihočeští celníci proti nelegálnímu hazardu.

Ve čtvrtek 27. 8. 2020 v rámci celostátní akce pod názvem „GARDE“ příslušníci hlídky dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Jihočeský kraj provedli kontroly dvou provozoven v Českých Budějovicích. Zjistili, že jsou v nich hazardní hry provozovány bez povolení. V první nelegální herně zadrželi čtyři a ve druhé sedm výherních hracích zařízení – kvízomatů, v celkové hodnotě 110 tisíc korun.

Ve středu 2. 9. 2020 navázali jihočeští celníci na úspěšnou celostátní akci kontrolou jedné provozovny v Českých Budějovicích a jedné v Netolicích. Zjistili, že se v obou hraje nelegálně a zadrželi v nich dalších devět kusů výherních hracích zařízení, v celkové hodnotě 90 tisíc korun.Zadržená technická zařízení měla značky EXPLORER, PEGASUS, FUTURA a QUIZARD. Provozovatelům nelegálních heren hrozí pokuta až 50 milionů korun.

Jihoceskenovinky.cz informoval por. Mgr. Emanuel Breicha za  Celní úřad pro Jihočeský kraj.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:cú)