Svátek má: Taťána

Regiony

Velikost textu:

Cena vody zůstává, za vodoměr si v táborské aglomeraci ale připlatí

Cena vody zůstává, za vodoměr si v táborské aglomeraci ale připlatí

Pohyblivá složka ceny vodného a stočného zůstane v táborské aglomeraci stejná.

Ilustrační foto
8. září 2019 - 07:30

Jednu dobrou a jednu o něco méně dobrou zprávu sdělila Vodárenská společnost Táborsko s.r.o. (dále VST), která oznámila ceny pro vodné a pro stočné ve městech sdružených ve VST (Tábor, Sezimovo Ústí, Planá nad Lužnicí) pro období říjen 2019 až září 2020. Nejpodstatnější je, že v příštím kalkulačním období se pohyblivá složka ceny pro vodné (47,32 Kč/m3 ) a stočné (45,39 Kč/m3) nezmění a pro spotřebitele zůstane na letošní úrovni 92,73 Kč/ m3 včetně DPH.  

K navýšení dojde pouze u pevné složky ceny pro vodné (lidově řečeno u paušálu za vodoměr). Nárůst výše pevné složky bude u nejběžnější a nejmenší kategorie vodoměrů činit 90 Kč za rok včetně DPH, což znamená pro běžnou domácnost v rodinném domku navýšení nákladů o 7,50 Kč za měsíc.

Důvody tohoto opatření vysvětlil Milan Míka, ředitel VST. „Pro splnění podmínek dotací z fondů EU – udržitelnosti projektů musela VST reagovat na požadavek Státního fondu životního prostředí k zajištění prostředků na obnovu vodovodů v rámci nájemného v minimální výši 22 milionů korun. Z tohoto důvodu dochází k navýšení pevné složky ceny pro vodné,“ uvedl ředitel.


Cenami se podrobně zabývali starostové Tábora Štěpán Pavlík, Sezimova Ústí Martin Doležal a Plané nad Lužnicí Jiří Šimánek. „Pečlivě jsme to společně počítali. Vyšlo nám, že měsíční navýšení 7 korun a padesát haléřů u pevné složky ceny pro vodné se rovná jedné napuštěné vaně. Zjednodušeně tedy lze říct, že přibližně jedna ušetřená plná vana měsíčně znamená žádné zdražení,“ vysvětlil starosta Tábora Štěpán Pavlík.  

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák za město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)