Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

České neziskovky mohou od Nadace ČEZ získat až 200.000 korun

České neziskovky mohou od Nadace ČEZ získat až 200.000 korun

Do konce března mohou české neziskové organizace žádat o příspěvek až 200 tisíc korun na svůj rozvoj v rámci grantu Neziskovky 2023 Nadace ČEZ.

Ilustrační foto
18. března 2023 - 07:30

Peníze mohou využít například na vzdělávání či zlepšení motivace personálu, na rozšíření poskytovaných služeb nebo třeba na získání různých certifikací. Loni Nadace ČEZ v rámci grantu podpořila 116 projektů celkovou částkou 9,9 milionů korun.

Cílem grantu Neziskovky Nadace ČEZ je podpora rozvoje a profesionalizace neziskových organizací, které poskytují služby přímé sociální péče. Příjem žádostí probíhá od 1. do 31. března a organizace mohou získat až 200 tisíc korun. S nápadem grantu zaměřeného na rozvoj samotného neziskového sektoru, přišla Nadace ČEZ před čtyřmi lety. Příležitost doposud využilo 243 projektů, na jejichž realizaci věnovala nadace téměř 20 milionů korun. Jen loni schválila 116 projektů za bezmála 10 milionů.

„Stejně jako v jiných oblastech, i v sociální péči se metody a přístupy neustále vyvíjejí a posouvají dopředu, aby péče o klienty byla co nejvíce přizpůsobená jejich individuálním potřebám. Neziskové organizace, které chtějí nabízet špičkovou péči, se proto musí neustále rozvíjet, začleňovat nové poznatky do svých programů, vzdělávat se, zlepšovat… Jsme rádi, že můžeme českému neziskovému sektoru v tomto pomoci,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Například jihočeská neziskové organizace Asistence Pomoc a Péče Slunečnice využila získané peníze na rozvoj kompetencí svých zaměstnanců. Uhradila jim několik speciálních vzdělávacích kurzů zaměřených zejména na lidí s různými postiženími či nesoběstačností. Vzhledem k tomu, že mezi klienty Asistence Pomoci jsou právě většinou senioři nebo osoby s různými typy demencí, bylo pro pracovníky přínosné si v praxi vyzkoušet, jak tito lidé vnímají svět, a získat k nim větší empatii.

Novinka v jaderných elektrárnách šetří čas a peníze

Grant zaměřený na rozvoj, zvýšení kvality a profesionalizaci neziskových organizací v sociální oblasti vypsala Nadace ČEZ poprvé na podzim 2020. Využít jej mohou například hospice, stacionáře, azylové domy, denní centra, poradny, terapeutické dílny apod. Je určený právě na profesní rozvoj těchto neziskovek: finance lze využít například na mzdové náklady, úhradu školení a seminářů, nákup vybavení a služeb souvisejících s rozvojem, nebo na pokrytí nákladů souvisejících se získáním známek kvality či registrace.

Jihočeskénovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín.

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
52%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
24%