Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Českobudějovická Městská policie napomáhá prevenci kriminality

Českobudějovická Městská policie napomáhá prevenci kriminality

Preventisté Městské policie České navštívili v předchozích dnech s programem prevence kriminality základní školu Dukelská a církevní základní školu Rudolfovská.

Ilustrační foto
10. listopadu 2023 - 07:30

Českobudějovická Městská policie napomáhá prevenci kriminality ve školách. Se žáky 3. ročníků na základní škole Dukelská byla vybraným tématem bezpečnost silničního provozu zaměřená na chodce i cyklisty. Zopakovali jsme si nejdůležitější dopravní značky a pravidla platná pro zmíněné skupiny účastníků silničního provozu. Na fotografiích jsme si ukázali, jak to v praxi vypadá, jaká je viditelnost barev ve tmě a jak je důležité BÝT VIDĚT. Žáci si za svou pozornost odnesli reflexní prvky, které jim budou se zajištěním jejich bezpečnosti v silničním provozu jistě k užitku.



Žáci 9. ročníku na církevní základní škole se setkali s tématem právního vědomí, které by si s nastávajícím 15. rokem života měli osvojit. Kromě základních informací jsme si na konkrétních příkladech ukázali, jak tenká hranice je mezi spácháním přestupku a trestného činu. Téma jsme propojili i se stále aktuálnějším tématem drogové problematiky. Diskutovali jsme nejen o právních, ale i o zdravotních a sociálních rizicích užívání návykových látek. Besedu jsme zakončili dokumentem se zpovědí uživatelů drog, ukázkou drogového kufru a možností vyzkoušet si brýle simulující opilost nebo účinek drog.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Věra Školková, tisková mluvčí Městské policie České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto.arch.mpčb)



Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%