Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Českobudějovická teplárna obhájila titul Bezpečný podnik

Českobudějovická teplárna obhájila titul Bezpečný podnik

Po třech letech a potřetí v řadě obhájila Teplárna České Budějovice ceněný titul Bezpečný podnik, udělovaný Státním úřadem inspekce práce na čtyřleté období.

Ocenění
4. června 2019 - 07:30


Osvědčení potvrzuje, že se firma bezpečnosti práce a ochraně zdraví při práci systematicky věnuje a tyto procesy zvládá na vysoké úrovni. Držitelů ocenění je v České republice pouhých 79 napříč všemi obory, z toho šest v jižních Čechách.

„Proces certifikace programu Bezpečný podnik je velmi náročný a inspektoři nekompromisní, protože jde o bezpečnost práce, požární ochranu a životní prostředí. Je to ale i inspirativní, protože program pomáhá významně redukovat provozní slepotu a případnou pohodlnost. Tedy lidské vlastnosti, které jsou v našem provozu významného energetického podniku velmi nebezpečné,“ říká Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva teplárny. Podle něho proto výsledek takového úsilí rozhodně stojí za to, neboť jde o zdraví zaměstnanců. „Bez jejich aktivního přístupu by obhajoba určitě nebyla myslitelná,“ dodává.


Program Bezpečný podnik existuje od roku 1996 a vyhlašuje ho Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. V Jihočeském kraji jej drží jen několik firem, například Jaderná elektrárna Temelín, Hochtief CZ, ČZ Strojírna, ČZ Řetězy nebo Robert Bosch.Městská teplárna první titul Bezpečný podnik získala v roce 2006, ale dál ho neobhajovala. Vrátila se k němu až s novými pravidly řízení, jejichž cílem je trvalé zlepšování, zahrnující i výrobu, vzdělávání zaměstnanců nebo vztahy se zákazníky.

Jihoceskenovinky.cz informoval Zdeněk Zuntych.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:z.zuntych)