Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Českokrumlovská radnice skládá účty

Českokrumlovská radnice skládá účty

S blížícím se koncem volebního období vyhodnocuje řada měst svou činnost, nejinak je tomu i v Českém Krumlově.

Radnice
22. září 2022 - 07:30

Radnice připravila přehled investic, přehled vynaložených financí do projektů a rozvoje města a vyhodnocení programového prohlášení rady města.

Čtyřleté volební období je u konce, za několik dní jsou tu volby a mnozí představitelé měst se ohlíží za vykonanou prací v uplynulých letech. Stručné ohlédnutí připravila i českokrumlovská radnice, zveřejnila přehled hlavních akcí a výdajů, které se propsaly do života města a kterými došlo ke zhodnocení jeho majetku. Ve finančním vyjádření se jednalo o částku kolem 800 milionů korun.

Podařilo se zrealizovat celou řadu investic a akcí, které nemalou měrou přispěly k modernizaci a zvelebení města. Dokončila se rekonstrukce autobusového nádraží a úprava nádražní budovy, kompletní proměnou prošlo náměstíčko Za Nádražím, vybudovala se nová cyklostezka, velkou rekonstrukcí inženýrských sítí a komunikací prošlo Plešivecké náměstí a uličky starého Plešivce, na ZŠ T. G. Masaryka se vyměnila okna, investovalo se do všech základních a mateřských školek, dětských i sportovních hřišť, do oprav chodníků, opěrných zídek, parkovacích plochy atd. Veškerý přehled investic je k dispozici na webu města.

„Covidová pandemie, energetická krize, vysoká inflace a válka na Ukrajině se ale velmi silně promítly do činnosti města. Bez velkého přehánění jsme jen z důvodů dopadů covidové krize přišli o dva roky času a zhruba o téměř 150 milionů korun. To je pro lepší představu částka, kterou má město k dispozici na investice za dva rozpočtové roky. Z tohoto důvodu jsme museli celou řadu městských investic buď posunout o rok či dva, některé pak odložit na delší dobu,“ říká starosta Dalibor Carda.

K časovému skluzu došlo u významnějších investic jako je rekonstrukce hřbitova, rekonstrukce bytového domu v Nemocniční ulici, výstavba cyklo a pěší komunikace pod silnicí I/39 propojující lokalitu U Trojice s centrem města, rekonstrukce Lazebnického mostu a mostu E. Beneše.

Létem kulturní program v Českém Krumlově rozhodně nekončí

Jak si radnice vedla v dopravě, školství, kultuře, cestovním ruchu, v sociální sféře a dalších oblastech, je ve stručném vyhodnocení k dispozici na webu města.

„K ohlédnutí za končícím volebním období patří kromě bilancování a skládání účtů poděkování všem těm, kteří se podíleli na zvelebování našeho města a na jeho lepším fungování a také všem, kteří utvářejí a obohacují život města,“ dodává starosta.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí Městského úřadu Český Krumlov.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)Důvěřujete vládě Petra Fialy?

Ano
transparent.gif transparent.gif
38%
Ne
transparent.gif transparent.gif
62%