Svátek má: Alan

Regiony

Velikost textu:

Český Krumlov nabízí seniorům rozvozy nákupů

Český Krumlov nabízí seniorům rozvozy nákupů

Nákupy potravin, drogerie a léků pomůže seniorům a handicapovaným lidem zajistit mimořádná služba, kterou zřídilo město Český Krumlov.

Český Krumlov
20. března 2020 - 07:30

Český Krumlov tak přichází s pomocí pro skupinu lidí, která je nejohroženější vůči koronaviru. Služba je poskytována zdarma.

Po dobu trvání nouzového stavu nabízí nově město Český Krumlov ve spolupráci s městskou organizací Sociální služby SOVY a dalšími dobrovolníky zabezpečení základních životních potřeb občanům starším 65 let a zdravotně handicapovaným lidem, které nemá kdo jiný zajistit.

„Jedná se zejména o nákup základních potravin, hygienických potřeb a léků. Jejich zajištěním chceme především ochránit před nákazou koronavirem nejrizikovější věkové skupiny lidí. Službu poskytujeme obyvatelům zdarma,“ uvedl starosta Dalibor Carda.

Nákupy budou rozváženy dvakrát denně, v úterý a ve čtvrtek, přičemž objednávky je třeba sdělit nejlépe den předem. Objednávky a distribuci zajišťuje Odbor sociálních věcí a zdravotnictví na Městském úřadu Český Krumlov na tel. čísle 380 766 423, kde pracovníci zodpoví zájemcům i další dotazy. Objednávat bude možné od pondělí do pátku v době od 8.00 do 11.00 hodin.


Nákup bude možný jenom v obvyklém množství věcí a potravin, které slouží pro běžnou spotřebu a nikoli do zásoby. Platby je možné hradit pouze v hotovosti a limit nákupu je 500 korun. Prostřednictví rozvozové služby nebude možné zakoupit alkohol a tabákové výrobky. Potraviny budou dobrovolníci nakupovat v českokrumlovském obchodě Terno.

„K přepravě nákupů budeme využívat auta v majetku města, ale s nabídkou pomoci se nám hlásí další obyvatelé, provozovatelé taxi služeb i dobrovolní hasiči, jejichž pomoci určitě rádi využijeme a děkujeme za ni,“ dodává starosta.



Rozvážet se bude pouze na území města a na nákupy nebudou moci senioři řidiče doprovázet, neboť se nejedná o dopravní službu.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí Městského úřadu Český Krumlov.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)