Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Český Krumlov podpoří dotacemi přes sedmdesát projektů

Český Krumlov podpoří dotacemi přes sedmdesát projektů

Přes jeden milion korun na kulturu, téměř jeden milion korun do sociálních služeb a 120 tisíc korun na volnočasové aktivity dětí a mládeže putuje organizacím, které přispívají k rozvoji života v Českém Krumlově.

Český Krumlov
17.duben 2017 - 07:30

Český Krumlov podpoří dotacemi přes sedmdesát projektů v kultuře, sociálních službách a volnočasu dětí.  Na posledním jednání tak rozhodlo zastupitelstvo města na základě doporučení odborných hodnotících komisí.

Každý rok vyčleňuje město Český Krumlov z rozpočtu finance na podporu aktivit, které zkvalitňují život města, jeho obyvatel i návštěvníků. Peníze plynou na program podpory kultury, volnočasové aktivity dětí a mládeže, sociální služby – finance pro tyto tři oblasti rozdělilo zastupitelstvo města na minulém jednání.

O dotacích, které se týkají podpory sportu a zahraniční spolupráce, budou zastupitelé rozhodovat v dubnu. Letos byl nově do rozpočtu zařazen program podpory studentů z nízkopříjmových rodin, který bude vyhodnocen na konci letních prázdnin.

Systém dotací je otevřen všem subjektům bez ohledu na jejich právní subjektivitu a oblast činností.


Program podpory kultury: Celkem bylo v program podpory kultury rozděleno 1 086 000 korun 46 projektům, pro 2. výzvu zbývá částka 120 000 korun.

Program podpory sociálních a souvisejících služeb: Celkem bylo v programu sociálních služeb rozděleno 932 000 korun 16 projektům.

Program podpory volnočasových aktivit dětí a mládeže: Celkem bylo v programu podpory volnočasových aktivit dětí a mládeže rozděleno 121 000 korun 12 projektům.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí Městského úřadu Český Krumlov.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)