Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Český Krumlov pořádá veřejnou sbírku na pomoc vyhořelé rodině

Český Krumlov pořádá veřejnou sbírku na pomoc vyhořelé rodině

Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích v pondělí 7. května 2018 povolil městu Český Krumlov zřídit sbírkový účet na pomoc majitelce, které minulý týden vzal rozsáhlý požár střechu nad hlavou.

Dům po požáru
8. května 2018 - 07:30

Pomoci zmírnit následky po zničujícím požáru, který 2. května 2018 postihl dům č. p. 29 v Rooseveltově ulici, má veřejná sbírka, kterou pořádá město Český Krumlov. Na transparentní bankovní účet č. 115-7343860207/0100, založený u Komerční banky a.s., může veřejnost zasílat finanční prostředky v dobrovolné výši, které majitelce pomohou v tíživé životní situaci. Náhled na transparentní účet bude funkční během tohoto týdne.

Město Český Krumlov na účet vložilo počátečních 20 tisíc korun, o dalších 30 tisících korunách rozhodnou zastupitelé na květnovém jednání.

„Děkujeme všem, kteří chtějí přispět paní Haně, každá částka pomůže ke znovuobnovení jejího domova,“ uvedl starosta města Dalibor Carda.

Sbírka je otevřena od 7. května do 31. července 2018.

Český Krumlov pomůže majitelce domu zasaženého požárem

Město pomáhá i materiálně, paní Haně Š. je k dispozici městský byt na sídlišti Plešivec, který zatím nevyužila. Společnost Služby města Český Krumlov zajišťuje kontejnery a úklidové nástroje při likvidaci následků po požáru.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí města Český Krumlov.


(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)