Svátek má: Pankrác

Regiony

Velikost textu:

Český Krumlov prominul poplatky za předzahrádky

Český Krumlov prominul poplatky za předzahrádky

Přestože Český Krumlov odpustil podnikatelům poplatek za restaurační zahrádky, k jejich umístění je nadále potřeba souhlas Rady města.

Český Krumlov
20. května 2020 - 07:30

Řada provozovatelů se totiž mylně domnívá, že s prominutím poplatku souvisí i volné umísťování stolků a židlí před svůj podnik. To ale nelze bez předchozí žádosti a povolení města.

Jedním z opatření, ke kterým přistoupilo město Český Krumlov v pomoci podnikatelům ve zmírnění dopadů koronavirové krize, je prominutí poplatku za předzahrádky, a to od začátku nouzového stavu až do konce srpna.

„V posledních dnech se ale potýkáme s chybnou interpretací, kdy se provozovatelé domnívají, že prominutí poplatku znamená to samé jako povolení ke zřízení předzahrádky a umisťují před restaurace stolky bez jakékoli konzultace a především souhlasu města,“ uvádí starosta Dalibor Carda.

Stále se však jedná o zábor veřejného prostranství, ke kterému je potřeba souhlas rady města. Podnikatelé si tak pro umístění předzahrádek musí podat žádost na městský úřad.

„Je nutné mít radou města schválené tržní místo k danému účelu a v určitých obrysech. Následně je možné si požádat o zvláštní užívání komunikace podle zákona o pozemních komunikacích pro umístění této předzahrádky či jiného předmětu,“ vysvětluje Jan Sládek z Odboru dopravy a silničního hospodářství.Veškerou agendu spojenou se záborem veřejného prostranství vykonává Odbor dopravy a silničního hospodářství.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí Městského úřadu Český Krumlov.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.čk)