Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Český pohár horských kol ovládli závodníci z Vimperka

Český pohár horských kol ovládli závodníci z Vimperka

Tým České spořitelny Specialized junior byl úspěšný na prvním závodě českého poháru horských kol v Kutné hoře.

Český pohár horských kol
18.duben 2017 - 07:30
Český pohár horských kol v juniorských kategoriích ovládli závodníci z Vimperka. V juniorských závodech jasně dominovali, mezi juniory se představilo hned jedenáct závodníků týmu, hned po startu se v první pětce usadili tři závodníci týmu, do čela šel David Zadák a na druhém a třetím místě jezdil František Honsa a Samuel Jirouš.

David Zadák dotáhl svoji jízdu do vítězného konce a stylem start cíl závod vyhrál s náskokem skoro minuty vyhrál. Samuela Jirouše vyřadil z hry o medaile defekt, František Honsa dojel nakonec čtvrtý když ho z druhého místa vyřadily křeče. Na 11. místě dojel Matěj Bedrník a další závodníci dojeli ve třetí respektivě čtvrté desítce .

V juniorkách jednoznačně dominovala Tereza Sásková, stejně jako David Zadák šla do vedení od startu a v cíli pak měla na druhou v pořadí náskok tří minut.


V elitní kategorii mužů dojel na devatenáctém místě Jakub Kadlec (8. v kategorii U 23), Jaromír Skála byl vyřazen hned po startu když mu najel jiný závodník do zadního kola.

Mezi kadety zajel nejlepší výsledek Štěpán Vytlačil, který dojel na 15. místě, ve starších žácích dojel Matěj Kunčík 14.

Další vítězství získal tým v nejmladší kategorii žákyň, kterou vyhrála Monika Nárovcová. V sobotních sprintech dojel Oskar Marek a Luděk Šeller na druhém místě ve svých kategoriích.

David Zadák a Tereza Sásková pojedou příští víkend další ze závodů světové juniorské serie v rakouském Haimingu, zbytek týmu pak pojede další ze závodů českého poháru který se jede v Praze.

Jihoceskenovinky.cz informoval za tým Jiří Lutovský.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:j.lutovský)