Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

Cesta k návsi na Hradišti je širší a bezpečnější

Cesta k návsi na Hradišti je širší a bezpečnější

Silnice III. třídy v Písku - Hradišti vedoucí k místní návsi je širší a bezpečnější. Úpravy během letošního podzimu prováděla firma Swietelsky stavební s.r.o., která zakázku vysoutěžila za 3,2 miliony korun.

Z rekonstrukce
25. prosince 2017 - 07:30

Vzhledem k tomu, že silnice je v majetku kraje, město jako spoluinvestor připlatilo 845 tisíc Kč na výstavbu souběžně vedoucího chodníku, který v tomto úseku dosud citelně chyběl. Stavba byla předána k předčasnému užívání 20. prosince. Uvedla pro Jihočeskénovinky.cz Irena Malotová, tisková mluvčí.

„O rozšíření nepřehledného úseku jsme měli dlouhodobě velký zájem především kvůli bezpečnosti provozu i pohybu chodců,“ říká písecký místostarosta Josef Knot. „K tomu však bylo potřeba nejprve vykoupit za 2,5 milionu korun pozemek s domem čp. 9, který k silnici těsně přiléhal a ten následně nechat odstranit.“

Vozovka na upravené části komunikace má nový asfaltový povrch, přibylo přes 120 metrů dosud chybějícího chodníku, v rámci stavby musely být přeloženy některé sítě a vybudována provizorní panelová vozovka u prodejny pro zajištění dopravní obslužnosti místa autobusy MHD.


Pozemek po zdemolovaném domě je připraven pro další investici. Podle místostarosty by zde bylo možné vybudovat například několik parkovacích míst, která by sloužila pro potřeby TJ Hradiště. Nedaleko odtud je totiž fotbalové hřiště.

„Jihočeský kraj má maximální zájem na tom pomoci městům řešit dlouhodobé problémy s bezpečností silničního provozu. Rozšíření komunikace na Hradišti a zajištění bezpečného provozu a pohybu chodců považujeme za velmi užitečný a vydařený společný projekt s městem Písek,“ říká Jiří Švec, radní Jihočeského kraje pro dopravu.

(jv,jihoceskenoviny.cz,foto:meupisek)