Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Chata Živec bude mít pohodlnější vnitřní prostory

Chata Živec bude mít pohodlnější vnitřní prostory

Stavební úpravy čekají chatu Živec, která je v Píseckých horách oblíbeným cílem výletníků. Modernizaci městského objektu turistické ubytovny provede firma INVESSALES, s. r. o. za zhruba 15 milionů korun bez DPH. Výběr zhotovitele schválila na svém zářijovém zasedání Rada města Písku.

Chata Živec
9. září 2018 - 07:30

„Rekonstrukce se týká pokojů se společným sociálním zařízením, které budou přestavěny na pokoje s příslušenstvím. Chata díky tomu bude po dokončení splňovat vyšší nároky na pohodlí ubytovaných. Dále je navržena úprava provozního a dispozičního řešení tak, aby bylo v souladu se současnými požárně bezpečnostními a hygienickými požadavky,“ informuje místostarosta Josef Knot.

Nově barevně a materiálově mají být řešeny fasády. Objekt bude zateplený s omítkou ve starorůžové barvě. Podoba chaty zůstane zachována, včetně charakteristického veršovaného nápisu na přední stěně vítajícího poutníky.


„V místě stávajících schodů bude doplněna vyrovnávací rampa, která umožní přístup lidem s omezenou hybností, vstupní schodiště bude vráceno do průčelí, kde původně bývalo,“ doplňuje Jiří Žáček z odboru investic a rozvoje.

Stavět by se mělo začít v říjnu. Pokud vše půjde podle plánu, hotovo bude koncem příštího léta. „Chata Živec je jedním z těch míst, která patří k píseckému „rodinnému stříbru“. Postavena byla už před pětaosmdesáti lety. Její romantické okolí přilákalo několikrát i filmaře. Je to místo, které k Písku prostě patří a všichni je známe. O taková místa musíme pečovat. Těší mě, že jsme tuto svou povinnost mohli Písečákům splnit,“ dodává místostarosta.

Město Písek získalo dotaci na zeleň

Chata pojmenovaná po zaniklém živcovém lomu byla postavena v roce 1933 z iniciativy místního Klubu československých turistů. Penzion, který město pronajímá, je umístěn v lese nedaleko rozhledny Jarník. Natáčely se zde například některé scény k filmové trilogii o Homolkových, Bohoušův syn nebo Lístek do památníku. Městu Písek chata patří od poloviny devadesátých let.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová  tisková mluvčí MÚ Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.)