Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Czech Republic Travel Trade Day má podpořit příjezd turistů do Česka

Czech Republic Travel Trade Day má podpořit příjezd turistů do Česka

Vítám vás na jihu Čech, jedné z nejkrásnějších částí naší země v srdci Evropy, zahájila akci hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Ivana Stráská, hejtmanka Jihočeského kraje
10. dubna 2019 - 07:30

„Jsem ráda, že vás mohu přivítat v jižních Čechách. V jedné z nejkrásnějších částí naší země v srdci Evropy. Jedná se o ideální místo pro cestovní ruch. Krásná příroda a nepřeberné množství památek, z nichž každá píše svůj vlastní příběh. Pojďte proto tyto jejich příběhy sdílet. Těšíme se na vás," uvedla hejtmanka Ivana Stráská během zahájení Czech Republic Travel Trade Day 2019.

Akci, jejíž hlavním cílem je podpořit příjezd turistů do České republiky – respektive do jižních Čech, letos hostil Jihočeský kraj. Konkrétně v pondělí 8. a v úterý 9. dubna Clarion Congress Hotel v Českých Budějovicích. Šlo o skvělou příležitost k posílení současných a navázání nových obchodních partnerství českých podnikatelů, regionů i dalších subjektů a institucí působících v cestovním ruchu se zahraničními obchodníky.

„Je důležité, aby se lidé, kteří se věnují cestovnímu ruchu, potkávali na takovýchto akcích a vyměňovali si své zkušenosti. Zároveň mají možnost navštívit nové zajímavé destinace. Jižní Čechy mají řadu takových míst a my bychom jim chtěli během těchto setkání ukázat, kam všude je možné jít, co se tam mohou zajímavého dozvědět a jaké krásy lze v našem regionu ještě vidět,“ vyzdvihla hejtmanka význam této konference.


Czech Republic Travel Trade Day je každoročně největším pracovním setkáním v České republice svého druhu. Letos jej již počtvrté pořádá agentura CzechTourism, tentokrát ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu za podpory Jihočeského kraje a města České Budějovice.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma, tiskový mluvčí, Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:kú)