Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Dávají za nás ruku do ohně 2016

Dávají za nás ruku do ohně 2016

Generální ředitelství HZS České republiky vyhlašuje v rámci projektu „Dávají za nás ruku do ohně“ již 8. ročník soutěže k příležitosti Evropského dne tísňové linky.

Ilustrační foto
15.únor 2016 - 10:00

Tradiční soutěž bude letos zcela netradiční. Poté, co děti i dospělí v minulých letech malovali na hasičská témata obrázky, psali pohádky, skládali básničky, tvořili loga linky 112 či psali o jiných než zásahových činnostech hasičů, je pro rok 2016 připraven žánr komiks. A formou komiksu si soutěžící musí poradit s tématem „Jak se hasilo před 150 lety aneb když nablýskané parní stroje vedly s ohněm líté boje“.

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje letos oslaví velmi významné jubileum, a to 150 let od založení profesionálního sboru v Českých Budějovicích. „Téma zvolené generálním ředitelstvím proto rádi využijeme i v rámci našich oslav. Celorepublikovou soutěž doplníme o jihočeské – krajské kolo. Proto nám posílejte jihočeské, nebo nejlépe českobudějovické komiksy (rozsah dle propozic GŘ), které se týkají našeho 150letého výročí.  I s Vašimi komiksy oslavíme 150. narozeniny," informuje Vendula Matějů, tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje.

Informace naleznete na webu Generálního ředitelství HZS ČR.Jihoceskenovinky.cz informovala Vendula Matějů, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch hzs)